Katlu telpas apsaite

Apnika lozēt, kas ir pirmais vista vai ola, jeb precīzāk kuram pirmajam jādarbojas -gāziniekiem vai santehniķiem, kā rezultātā nopirku gāzes katlu, kombinēto boileri un nu santehniķi veiks katlu mājas apsaiti. Pēc tam atbrauks gāzinieki un izbūvēs gāzes iekšējos tīklus. Un pēc iekšējo gāzesvadu nodošanas LG, atnāks gāzes katlu meistars un par 50-70EUR veiks gāzes katla palaišanu.

2015-08-17 13.40.14

Ar kaltu beigās sanāca, ka nopirku ZSB22-3CE + FW120. Tā kā tiešām katls ar jauno sūkni maksā tikpat cik gadu atpakaļ ar veco, tad neciešot būvniecības tāmei paņēmu jau ar A klases sūkni. Teorētiski pēc 4 gadiem būtu jāatmaksājas 😀 Karstā ūdens tvertne izrādījās ka kombinētais boileris ar elektrisko tenu ir lētāks nekā tāds pats bez (sekas tam ka pamatā visur ņem OKC modeli). Jā un beigās nepaņēmu “ātrsildošo” ar 1m2 siltummaini, jo pie mana patēriņa 2 vietas ar standarta modeli pietiek lai caurplūdē nodrošinātu vismaz 2 pilnas vannas bez temperatūras krituma. Vēl pie viena tomēr paņēmu cirkulācijas sūkni – vismaz sākumā būs un darbosies, tad pēc apstākļiem…

2015-08-16 20.50.18

Arī ūdensvadu vienkārši uztaisīt nesanāks. katlu telpā šobrīd sanāk ka ir maģistrālais mezgls – centralizētā ūdens ievads, izvads uz pirti un 2 izvadi uz dārzu.

Lai dārzu nelaistītu ar pagasta ūdeni, kam kopā ar kanalizāciju cena ir ap 5EUR/m3 ir plānots uz viena no dārza izvadiem vēlāk pieslēgt spici un sūkni un izvadus dārzs/dārzs2/pirts apgādāt ar ūdeni no spices; tāpēc no “pseidoshēmas” var redzēt ka ievads tiek sadalīts 2 atzaros, kur viens caur ventili aiziet uz dārzs/pirts, bet otrs uz māju. Šādi, kamēr nav spices, visu apgādāju ar centralizēto ūdeni, kad uzlieku spici, tad krāns ciet un man ir 2 dažādu veidu ūdeņi, kā arī iespēja uz ziemu daļu ūdensvadu izpūst un atstāt bez ūdens.

Mājas ūdensvada atzaram uzreiz aiz ventiļa stāv spiediena redukcijas vārsts, tad skalojamais sietiņfiltrs ar nolaišanas ventili un tad jau “grebene” – aukstais ūdens, kalts, boilers. Kāpēc redukcija un sietiņfiltrs nav pa tiešo uz ievada – jo dārzam var droši dot lielāku spiedienu – tālāk sniegsies laistītājs un ātrāk varēs piepildīt mucu ar ūdeni.

Par spiediena redukcijas vārstu un skalojamo sietiņfiltru, kāpēc vispār tādus likt?
Spiediena redukcijas vārsts ir laba lieta īpaši situācijās, kad no centralizētā ūdensvada nāk iekšā vairāk kā 3ATM spiediens, vai atrodies praktiski blakus pagasta sūkņu stacijai un spiediens reizēm lēkā. Ar redukcijas vārstu var droši aizsargāt mājas iekšējos tīklus no spiediena lecieniem un konstanta pārspiediena. Savukārt skalojamais sieta filtrs nodrošina pirmkārt “bakteriālo higēnu”, jo lai iztīrītu filtru nav a) jāpērk filtru kartridži b) nav nekas jāskrūvē un jālaistās c) tīrīt kolbu var kautk katru dienu vienkārši pagriežot ventili un nolejot filtra saturu kanalizācijā.

Šis ieraksts tika publicēts Apkure ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Katlu telpas apsaite

  1. Jānis saka:

    Ādažos dārza ūdens izvadam ir jāliek atsevišķs skaitītājs, un tad nav jāmaksā par kanalizāciju tai ūdens daļai, kas izlaista caur šo otru skaitītāju.

    Patīk

  2. Jānis saka:

    Jā, noteikti spicei vajag parēķināt TCO, domāju, ka pie 1,5 eur/m3 tā neatmaksāsies. Protams, svarīgi, cik daudz laista. Mēs laukos tērējam ap 1m3 dienā laistīšanai – siltumnīca, ogu krūmi, dobes, ķirbji – tik cik 7 cilv. ģimene var apēst. Ja cilvēku skaits mazāks, attiecīgi arī ūdens patēriņam vajadzētu būt mazākam. Zāli nelaistam, nedzīvojam jau Vegasā, pietiek ar rasu.

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.