Iekšdarbu apdares materiāli – gaidīšanas laiki

Veicot iekšējos apdares darbus parasti ir 3 galvenie iemesli kāpēc nākas atteikties no sava “sapņu interjera” – nevar atrast konkrēto materiālu, atrastais materiāls ir par dārgu, materiāla gaidīšana ir pārāk ilga. Ja ar pirmajiem diviem traucēkļiem ir vienkārši jāsamierinās, tad gaidīšanas problēmu ir iespējams “menedžēt” – zinot cik ilgi jāgaida konkrēta materiālu grupa ir iespējams saplānot darbus un pasūtījumus tā, lai nebūtu jāaptur visi darbi dēļ tā ka trūkst flīzes vai istabās nav uzstādītas palodzes. Zemāk – tipiskie laiki “netipiskajam sortimentam” – pārējais parasti pieejams veikalu plauktos uzreiz.

Flīzes – 2 nedēļas ja ir ražotāja noliktavā, līdz 3 mēnešiem ja ir jāgaida uz ražošanu. Augusta mēnesis (vismaz 2 nedēļas) visam “dienvideiropas galam” – Itālija, Spānija utt. ir atvaļinājums

Tapetes – vismaz 3 nedēļas. Regulāri var būt situācija, ka kautkas trūkst un jāgaida nākamo piegādes reizi vēl +2-3nedēļas.

Virtuves mēbeles, lielas kumodes utt – atkarībā no izmēra un materiāliem sākot no 4 nedēļām. Ja ir finierējums vai MDF krāsošana tad tipiski 6 nedēļas.

Grīdas segumi – trīsslāņu parkets, parkets, linoleji utt – ap 2 nedēļām, bet ja trāpa uz tukšu ražotāja noliktavu, tad var būt arī mēnesis un vairāk.

Iekšdurvis – 6 nedēļas standarta finierētām durvīm, kas izveidotas pēc mēra. Vai 2-4 nedēļas lai atvestu noskatītās no poļu kataloga.

Koka palodzes – 2-3 nedēļas par līmētu/finierētu palodzi. 4-6 nedēļas par galdniecībā taisītu no līmētām lamelēm.

Kāpnes – droši parēķināt kādas 6 nedēļas no izmēru noņemšanas brīža

P.S.
Bet vispār ja ir kāda lieta ko ļoti gribas, bet liekas ka tā ir dārga, tad vienmēr ir iespējams kautko pārspēlēt, pārplānot, kautkur citur atteikties un ielikt ko vienkāršāku, bet to vienu būtisko lietu tomēr nopirkt. Vismaz turpmākos 10 gadus skatoties virsū būs prieks par izvēli nevis krenķis par to ka “vot vajadzēja toreiz ņemt tās tur…”

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Iekšdarbu apdares materiāli – gaidīšanas laiki

  1. Apdares materiāli saka:

    Čau, lielisks raksts. Īsti neesi padalījies, no kurienes un cik glaunus tu tos apdares materiālus esi pasūtījis. (Ja tās ir karnīzes no itālijas, tad nedēļas gadīšana liekas vēl mazs laika posms.) Ja savukārt mēs runājam par parastu mājas kosmētisko remontu, tad gan to apdares materiāliem būtu jābūt pieejamiem dažu dienu laikā. (Citādi tikpat labi vari pasūtīt ts no ķīnas un pagaidīt 5 ned un samaksāt par pirkumu 1/5 no LV vairumtirgotāju prasītās summas.) Latvijā, sakarā ar apdares materiālu pasūtīšanu, pats personīgi esmu novērojis, ka internetveikali pasūtījumus realizē daudz ātrāk – nezinu, kāpēc tā….varbūt mazāka loģistikas ķēde, lai prece nonāktu līdz viņu noliktavai.

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.