Gruntskrāsa – kuros gadījumos nepieciešama

Visiem krāsu ražotājiem produktu līnijā ir gruntskrāsas, kuras ir paredzēts uzklāt uz sagatavotas virsmas pirms apdares krāsas krāsošanas. Man celtnieki piedāvāja, ka viņi visas sagatavotās virsmas nogruntē ar to pašu Knauf Tiefengrund un pēc tam krāso virsmu divās kārtās.
Attiecībā uz gruntskrāsas nepieciešamību nebija skaidra viedokļa, tāpēc lai tiktu skaidrībā kā tad īstenībā ir devos “ierakumu otrā pusē” uz specializēto krāsu veikalu, kur izstāstīju situāciju un prasīju ko darīt. Pārdevēju (divi dažādi veikali) atbilde bija sekojoša – pirms krāsošanas virsmu apstrāde ar grunti ir obligāta. Gruntskrāsu būtu jāizmanto obligāti gadījumos, kad tiek pārkrāsota jau iepriekš krāsota virsma un tiek mainīts tonis – tikko viens kaimiņš stāstīja kā nācies pārkrāsot sienu 6 ! reizes lai no spilgtas krāsas dabūtu pasteļtoņa sienu, savukārt svaigai virsmai ar vienmērīgu pamatni (tās pašas apmestās sienas vai reģipsis kas nošpaktelēts visā plaknē) pietiek ar kvalitatīvu dziļumgrunti. Tā kā gruntskrāsa maksā +- tikpat cik krāsa tad nebūtu jādomā ka pārdevēja interesēs ir iepārot vairāk litrus krāsas.

Vēl bija komentārs no pārdevēja – protams itkā varētu un tā daļa celtnieku darot – noklāt virsmu ar vienu kārtu tonētas gruntskrāsas un vienu kārtu ar krāsu, bet tā jau ir haltūra no virsmas kvalitātes viedokļa.

P.S. Krāsu ražotāji ir padomājuši arī par pīpmaņiem un tiem kas cietuši no augšējo kaimiņu appludināšanas- ir speciālas izolējošās gruntis, kas bloķē uz virsmas nikotīna pēdas un notecējumu pēdas. Piemēram Tikkurila Akrostop. Bet vispār smēķēt ir kaitīgi, vēl jo vairāk iekštelpās un citu klātbūtnē.

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.