Par iekšdarbu krāsām, īpaši griestu un to izvēli

Domāju ka pārāk nekļūdīšos, ja teikšu ka joprojām vismaz 90% no visiem privātā sektorā veidotiem griestiem kā gala apdare tiek izmantota krāsa. Lai rezultāts būtu patīkams un nebūtu katru reizi skatoties augšup smagi jānopūšas sagatavojot griestus ir jāievēro vismaz 2 pamatlietas – kvalitatīvi sagatavoti griesti un pareizi uzklāta krāsa.

No vienas puses liekas kas tur ir tik sarežģīts uzklāt krāsu uz griestiem – ņemam rulli un 2 reizes rullējam, bet ja telpa ir liela, un ir lielas stiklojuma platības, vai ir apgaismojums kas spīd uz griestiem, tad ir liels risks, ka uzklājot vainu neatbilstošu krāsu vai to nepareizi uzklājot uz griestiem būs pamanāmas strīpas, krāsas sabiezējumi un citi defekti. Protams visu nosaka roku taisnums, bet mūsdienās krāsu industrija pat ar visu to ka ir nācies atteikties no virknes ķīmisko piedevu ir radījušas krāsas kas “palīdz” sasniegt labāku rezultātu.

Tad nu par krāsām. Neesmu krāsu eksperts, kā arī neesmu testa mērķa vadīts klājis ntās krāsas uz dažādām virsmām, tāpēc varu tikai atreferēt info kas iekrita atmiņā aprunājoties ar 3-4 krāsu veikala speciālistiem, kā arī iekš viena būvniecības foruma saņēmu tikkurila grupas pārstāvja komentāru par grupas pārstāvētajām TOP krāsām.

Tad nu daži pieturas punkti, info vairāk orientēts uz griestu krāsu, bet daudzos punktos informācija ir universāla par iekšdarbu krāsu kā tādu:

1. lai uz griestiem maksimāli maz būtu redzami atspīdumi, kā rezultātā arī pārejas ir nepieciešams izvēlēties griestu krāsu ar pēc iespējas mazāku ciparu 1,2,3. Klasika ir Sadolin Bindo 3, bet virknei ražotāju ir arī 2nieks kas skaitās praktiski neatstarojoša – piemēram Tikkurilla Siroplast 2, Beckers Scotte R2, Flugger 2s, Sadolin Innetak, Vivacolor Interior Ceiling utt.

2. Ne vienmēr krāsa ar vārdu nozīmē ka tā ir labākā. Piemēram tam pašam Beckers ir trīs produktu līnijas: Beckerplast , Scotte, Elegant. Kur pirmā faktiski ir laba, bet tomēr “masveida krāsa” un nekā tur ekskluzīva nav 🙂

3. Ja jākrāso lieli laukumi vai augstumā un sanāk kāpelēt, tad lai paildzinātu krāsas žūšanas laiku un tādējādi radot sev iespēju pielabot kādu defektu var krāsai pievienot speciālas piedevas, piemēram Tikkurila Lasera (ir arī citiem ražotājiem produkti)

4. Virknei krāsu ir “pašilīdzināšanās” efekts, piemēram Flugger krāsas ar S burtu aiz cipara. Šīs krāsas pēc uzklāšanas nedaudz “izplūst” tādējādi pazūdot pārejas vietai, kā rezultātā ja ir kāds defekts ir iespējams piekrāsot konkrēto vietu nevis visu plakni.

5. Līdzīgi kā ir “50 nokrāsas pelēkajam” 😀 tā katra ražotāja baltā krāsa ir dažādi balta, piemēram Beckers beckerplast 3, ja salīdzina blakus ar Sadolin vai Vivacolor produktiem būs dzeltenāks, bet ja visās telpās griesti ar vienu un to pašu krāsu tad šo balto toņu atšķirību i nepamanīs

6. Krāsas mitrām telpām, vannasistabā jāizvēlas krāsas kurās ir pretpelējuma piedevas, piemēram Caparol Indeko-W. Šādā veidā ir iespējams minimizēt dažādas problēmas, kas var rasties dēļ sliktas ventilācijas. Kā opcija krāsot logu ailes renovētās ēkās, jo dēļ tā ka ir švaki ar ventilāciju ap logiem parasti ir mitrums un risks veidoties pelējumam.

7. Krāsas alerģiskiem cilvēkiem. Lai arī laiki, kad krāsojot virsmu pēc tam vēl 3 dienas sāp galva ir pagājušas un liels daudzums krāsu ir ar dažādiem higēnas un citiem sertifikātiem, katram lielajam ražotājam ir vismaz pāris krāsas priekš alerģiskiem cilvēkiem. šo krāsu lielākais pluss līdz minimumam samazinātas smakas un izgarojumi, tādējādi ir iespējams pa brīvdienām atjaunot bērnistabā sienu krāsojumu un neuztraukties ka vēl nedēļu bērnu istabā labāk nelaist, jo jūtama krāsas smaka (izdalās dažādas gaisīgās piedevas).

Un te komentārs no Tikkurila pārstāvja par krāsu izvēli griestiem (protams ka pieminētas tikai viņu pārstāvētās krāsas)

Par cik šeit daudz tiek pieminētas mūsu koncerna ražotās krāsas (Beckers, Tikkurila, Vivacolor), pamatojoties uz ilggadīgu pieredzi, vēlos palīdzēt, ieviešot skaidrību un iesakot, mūsuprāt, labāko no mūsu ražojumiem (no Latvijas celtnieka un pasūtītāja skatpunkta): Griestiem pamēģiniet VIVACOLOR INTERIOR CEILING jauno griestu krāsu. Domājam, ka pēc dažiem galvenajiem, krāsotāju un pasūtītāju interesējošiem, kritērijiem, šī, šobrīd, ir labākā mūsu koncernā ražotā griestu krāsa. INTERIOR CEILING ir krāsa ar viszemāko atspīdumu, skatoties ļoti šaurā leņķī. Aplūkojot virsmu gandrīz 180 grādu leņķī, atspīdums ir viszemākais no tirgū piedāvātajām krāsām. Šī īpašība palīdz apslēpt defektus vislabāk. Tāpat, šī krāsa salīdzinoši visilgāk žūst (arī uz negruntētām un uzsūcošām virsmām!), ļaujoties izrullēt pietiekami ilgu laiku. Tā ir absolūti balta un, žūstot, labi izlīdzinās. Tā visa rezultātā ruļļu pēdu vienkārši nav. Un vēl – iekļaujot šo krāsu VIVACOLOR sortimentā, piedāvājam to par salīdzinoši zemu cenu. INTERIOR CEILING savas vislabākās īpašības uz griestiem parādīs uzklājot ar ANZA RILON (rozā 22mm plūksna) vai ANZA ANLON (zaļa 18mm plūksna) ruļļiem. Ar virvjveida/diegveida ruļļiem, kā ANZA MicMex šī krāsa arī labi klājas, bet mazliet jāuzmanās, jo, tā kā šī krāsa klājas ļoti viegli, to var nejauši par daudz “izstiept” (piemēram, līdz pat 12-14m2/L) un tad plānā kārta nāk par sliktu segtspējai. Sienām kā labāko ieteiktu BECKERS SCOTTE 7, ja gribas matētu (Nr7) virsmu, vai TIKKURILA HARMONY, ja gribas pilnīgi matētu (Nr4) virsmu. Ja nepieciešama ārkārtīgi izturīga matēta (Nr7) virsma, tad VIVACOLOR ACRYLATE MAT. Mitrās telpās – TIKKURILA LUJA (spīdums 7;20;40). Salīdzinājumam – BECKERPLAST 3, BECKERPLAST 7, VIVACOLOR 3, VIVACOLOR 7 ir lieliski masveida lielo objektu produkti, kuriem ir zemāka pašizmaksa un cena, bet tie arī nepiedāvā tik izcilas ekspluatācijas un/vai uzklāšanas īpašības, kā minētie TOP produkti.

P.S. Arī labu krāsu ir iespējams sačakarēt, ja to krāso nepraša, ar neatbilstošiem instrumentiem, tāpēc pirms sākat darbus labāk aizejiet uz specializēto krāsu veikalu (Krāsu nams uz Džutas ielas, Direct krāsas uz Vienības gatves, Tikkurila uz Krūzes ielas un daudzi citi), aprunājaties ar konsultantu par atbilstošākās krāsas un instrumentu izvēli.

P.P.S. Izvēle lai paliek katra paša (vai meistara) ziņā.

Šis ieraksts tika publicēts Iekšdarbi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Par iekšdarbu krāsām, īpaši griestu un to izvēli

 1. Rozā_Sivēns saka:

  Viss forši, bet noformēšanai vajag izmantot citu fontu, italic vai kādu citu ekstru. Šī brīža nekurienē aizslīdošais box reāli civilizēti neļauj izlasīt citēto.

  AC,
  Sivēns

  Patīk

 2. Kaspars saka:

  Vietējais meistars price/performance ir atradis un izmanto MOVILAT 7

  Patīk

 3. RG saka:

  Beckers nekad nav pievīlis.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.