Fasādes siltinājums un zemais cokols – kā pareizi darīt?

Siltinot fasādi pēc ETIC sistēmas vienalga vai tas būtu Sakret, STO, Baumit, Ceresit vai vēl kas cits pamatu/sienas savienojuma vietas mezgls visiem ir praktiski identisks.

sakret_detailzeichnung_waermedaemm-verbundsysteme_wdvs_sockel_103[1]Arī minimālais ieteicamais attālums no sienas siltinājuma līdz gruntij (jeb cokola augstums) tiek norādīts kā minimums 30 cm. Protams lielākajā daļā gadījumu šo ir iespējams ievērot bez problēmām un siltinot ar vati nerodas nekādi jautājumi, bet ko darīt “īpašajos gadījumos” – siena gar kuru ir pakāpieni, terases, kas ir vienā līmenī ar durvīm uz iekštelpām. Jo īpaši šis jautājums paliek aktuāls, ja tiek domāts par zviedru plātni – šādā gadījumā pamati tikai nedaudz ir virs zemes un cokols ir labi ja 10cm.

Ko tad būtu pareizi darīt ja ir plānots ka zemes līmenis ir praktiski vienā līmenī ar sienas siltinājuma sākumu un cokols vainu vispār nav vai labākajā gadījumā ir daži centimetri.

Piemēram šajā bildēBriljanten_11[1]

sanāk ka dēļu apdare uz sienas sākas vienā līmenī ar terasi. Ja pieņem ka dēļu apdares vietā ir fasādes siltinājums ar dekoratīvo apmetumu – tad kā pareizi šo mezglu risināt?

cokols_kaa_daritLūk mans terases logs no kura ir plānota izeja uz terases – loga profils pieļauj ka terases segums ir līdz pat sarkanai līnijai. Ja tik augsti taisa terasi, tad sanāk sienas siltinājums sākas pat zemāk nekā terases līmenis, kas nozīmē lieti un sniegi var nokļūt (ar laiku) siltinājumā . Ko tad šādā gadījumā darīt, lai nav jāveido pakāpiens?

  • Fasādes vates vietā pirmo rindu veidot ar putuplastu ?
  • pie terases ieklāt bruģi ar nelielu pacēlumu, bet tālāk gar sienu izveidot 30cm platu atkāpi/reni ko aizpildīt ar oļiem?

UPD:: Lūk divas bildes ar līdzīgu situāciju – vienā lievenis pa tiešo saduras ar sienas siltinājumu, otrā garāžas uzbrauktuve nobruģēta līdz ar sienas siltinājumu – vai abos gadījumos nav risks par sienas siltinājuma pāragru bojāšanos un kā no tā izvairīties?

civil-work-civil-work-road-tile-paving-983105.800[1] civil-work-civil-work-road-tile-paving-2210505.800[1]

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Siltināšana ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Fasādes siltinājums un zemais cokols – kā pareizi darīt?

  1. KK saka:

    Domāju, ka būtu gana prātīgi aizstāt pirmo vates rindu ( vai pusi) ar EPS siltinājumu, sanāk tā ka cokols nosiltināts ar tādu pašu materiālu kā fasādes pirmie 30-60cm.

    Patīk

  2. Atbalsojums: Fasādes siltināšana ar 200mm vati – cokols un pirmā rinda | Ģimenes māja no sapņa līdz atslēgai

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.