Dabeidzu ventilāciju

Labākais darīšanas motivators tomēr ir apziņa, ka pēc dienas būs atkal celtnieki un tie negaidīs kamēr tu lēnām kautko izdarīsi. Tā nu par spīti saulei un karstumam darbojos pa māju – pārtaisīju rekuperācijas gaisa izvadu no pažobeles uz frontona sienu. Tā kā skārda caurule izbeidzās, nācās galam izmantot 200mm kanalizācijas cauruli, kas rezultējas ar “defektu par efektu”, jo plastmasa mazāk vada siltumu un caur ārsienas mezgla vietu būs mazāks aukstuma tiltiņš.2015-07-05 21.25.17

Tagad būtiski mazāks risks ka ziemā izvadītais iekštelpu gaiss kondensēsies kautkur jumta konstrukcijā vai vējkastē. un pat ja kondensēsies un pilēs, tad tas būs vējkastē nevis virs katlu telpas.
Tāpat beidzot uztaisīju caurumu jumtā un uzmontēju ventilācijas izvadu. Kā vienmēr darbs nekāds sarežģītais bet prasa pacietību un attieksmi pret detaļām – salīmēt plēves, noblīvēt savienojumus utt utjp.

2015-07-05 19.59.40Lai zāģējot ar “lobziku” caurumu, nesaskrāpētu jumta segumu perimetru nolīmēju ar skoču. Izvads vietā, atliek tikai uzlikt cepuri.2015-07-05 20.58.46

Lielākās zobu sāpe dabīgās ventilācijas un rekuperācijas “cīņā” ir :

 1. prasība, ka apkures telpā ar gāzes iekārtu nepieciešama atsevišķa ventilācija. Man saimniecības telpā stāv rekuperatora izvads, bet tas nederot; vajag tiešām kārtīgu dabīgo ventilāciju un tas nekas ka gāzes kaltas gaisa pieplūde caur dubultsienu skursteni.
 2. Virtuves nosūcēju palaižot ārā sanāks pašam uztaisīt siltā gaisa metēju ārā kas sačakarēs visu rekuperācijas principu, der tikai recirkulēšanas nosūcēji.

Tad nu izlēmu ka uztaisīšu trīs-vienā risinājumu – slēptais ventilācijas izvads virtuves nosūcējam zem piekārtajiem griestiem (ja nu tomēr ar gaisa recirkulāciju nepietiek un jātaisa izvads ārā), pagaidu ventilācijas izvads no katlutelpas gāzes apkures nodošanai ekspluatācijā (pēc tam korķis galā un miers), izvads līdz jumta plēvei, lai jebkurā brīdī var palaist dabīgo ventilāciju caur jumtu bez bēniņu siltinājuma sačakarēšanas (atliek izgriezt jumta segumā caurumu un uzsēdināt uz gofras izvadu).

2015-07-12 14.19.06 2015-07-12 14.19.27 2015-07-12 14.20.09

 

Bildēs darbs procesā, finālā viss nopakots dubultā, lai nav gaisa sūces ne gar sienu ne apkārt caurulēm. Galā plastmasas līkums, jo tas ir īsāks nekā skārda un to ir iespējams paslēpt zem piekārtajiem griestiem, skārda līkumam sanāktu uzreiz reģipsī griezt caurumu.

 

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Jumts, Ventilācija ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

9 Responses to Dabeidzu ventilāciju

 1. MrKAA saka:

  Par recirkulācijas nosūcēju nebiju dzirdējis, paldies! Būs japalasās. Klusumu mīlošie vēl izvēlas variantu nosūcēja motoru nolikt “pieliekamajā” blakus telpā, bet tad paliek tas “siltā gaisa metēja” faktors.

  Like

  • Ernests saka:

   Paskaties vilpe ventilācijas izvadu sortimentu, tur ir varianti ar iebūvētu motoru ventilācijas izvada galvā – šādā variantā motors vispār ir ārpus telpām un rezultātā nav nekāda trokšņa. Pie tam motors ir ar regulējamiem apgriezieniem, nevis standarta on/off, tādējādi var regulēt vilkmi pēc patikas.

   Publicējis 1 person

 2. Ansis saka:

  Nu prātīgi ar dabīgo ventilāciju katlu telpā, kur gāzes katls. Ne jau “prikola” pēc tā prasība, bet gan paša drošībai! Dabasgāze ir 2x vieglāka par gaisu, līdz ar to, noplūdes gadījumā tā pa pareizi izbūvētu dabīgās ventilācijas kanālu brīvi noplūdīs atmosfērā. Pie tam, katrai telpa vajag savu, neatkarīgu ventilācijas kanālu, jo pa apvienotu gāze var no vienas telpas nokļūt citā. Un ja būs “korķis priekšā’ , tad avārijas situācijā var gadīties liels “BUM-BUM”…

  “Dabasgāze var aizdegties un eksplodēt nepareizas lietošanas dēļ. Dabasgāze kļūst
  sprādzienbīstama noteiktā koncentrācijā ar gaisu (5-15 % no telpas tilpuma).”

  avots: http://www.lg.lv/uploads/filedir/File/Informativie_materiali/Drosibas_datu_lapa.pdf

  Protams, varbūtība ir ļoti maza, tomēr noteikumi ir izstrādāti pamatojoties uz faktiem…

  Like

  • Var jau uzķīmiķot “gudro” korķi – telpā noplūdes sensoru un pašu izvadu uz elektromagnēta tā, lai, ja nav strāva, ir vaļā. Tad vajadzētu būt droši.

   Like

  • Ernests saka:

   Paldies par komentāru un saiti! Es par šo nebiju tā iedomājies, bet mani apsvērumi šobrīd ir sekojoši:
   1. man no katlutelpas ir piespiedu nosūce (rekuperācijas izvads), kas 24/7 vilks prom gaisu – tātad vienkārši krāšanās telpā būs apgrūtinošan
   2. apskatījos ka internetā ir pieejami dabasgāzes (metāna) detektori sakarīgās cenās – ap 20 eur https://shopdelta.eu/dumu-gazes-un-siltuma-vadu-detektori_l27_c963.html Šo tad pielieku drošībai katlutelpā un nebūtu jārodas nekādām problēmām.
   Bet nu aizbraukšu uz LG slēgt līgumu, tad arī uzprasīšu kas un kā.

   Like

 3. Kārlis L saka:

  Ventilācijas izvadam uz jumta sniega barjeru neliksi?

  Like

  • Ernests saka:

   Sākumā speciāli virs izvadiem nelikšu, jo man kādi 50-70cm zem ventilācijas izvada jau ir uzstādīta sniega barjera, virs ventilācijas izvada sanāk tikai kādi 2,5 metri jumta plaknes ar slīpumu 15grādi. Bet nu visu rādīs ziemas un sniegs, jo sniega barjeras var uzlikt jebkurā brīdī.

   Like

 4. malvism saka:

  Ja tā truba tur arī beigsies, tad tā vējkaste ātri sapūs 😦 tas pēc pieredzes …
  Par rekuperāciju un virtuvi – tad man rekuperācijas meistari teica, ka to neliekot, jo virtuves ēdiens nosūcē esot tauki utt., kas aizsit ciet rekuperatoru un trubas. Tāpat arī no garāžas ir noplūde “pa tiešo”.
  Par katleni – Ansis jau ir pateicis iemeslu.

  Like

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.