Katra būvniecības projekta “lielākais murgs” – iekšējā apdare

Ja māju līdz baltajai apdarei var uzbūvēt “samērā vienkārši”, jo katrā materiālu grupā izvēle ir uz vienas vai divu roku pirkstiem saskaitāma, tad iekšējā apdare ar visām iespējām un variācijām ir “vienkārši nošauties”. Pie tam šajā brīdī nošauties dubulto otrs lēmējs, kas kamēr tika mūrētas sienas maksimums prasīja kāpēc logs ir tik plats vai šaurs, bet nu, viedoklis par iekšējo apdari ir tikpat ja ne svarīgāks par tavējo. Ikreiz ejot būvveikalā gar apdares nodaļu redzama tipiskā aina – sieviete ar draudzeni vai māti meklē flīzes/vannu/tapetes, vai sieva skatās un tirda pārdevēju, bet fonā vīrs stāv un dziļi nopūšas 🙂 Tad nu arī manā objektā iestājusies šī stadija ar visām no tā izrietošām sekām…

Starp citu, dažas lietas, ko būtu labi ievērot vēl būvniecības stadijā:

 1. viss, kas iet uz pasūtījumu būs jāgaida labākajā gadījumā 2 nedēļas. ja nepaveiksies tad droši var ielidot arī uz 2-3mēnešiem, tāpēc lai celtnieki nekurn, ka nav ko likt uz sienām, labāk apdares materiālus pasūtīt kopā ar iekšdarbu uzsākšanu – kamēr mēnesi tiks likti reģipši, špaktelētas un slīpētas sienas un griesti, tikmēr arī pasūtījums atnāks.
 2. lielākā daļa veikalu un salonu piedāvā pasūtīto preci 2-4 nedēļas turēt savā noliktavā bez maksa, pēc tam iekasējot nelielu cenu. šādi var nodoršināties, ka iegadātie materiāli nemaisīsies objektā “zem kājām” vai vispār nepazudīs no objekta
 3. flīžu rūpnīcas (spānija, itālija) pamatā augustā ir ciet un flīzes uz pasūtījuma jāpaspēj pasūtīt līdz 10-15.jūlijam, vai arī nāksies gaidīt septembra vidu
 4. pirms veicat ūdensvadu un kanalizācijas cauruļu montāžu izlemiet kāda vanna, izlietne un pods tiks pirkts, jo vannām īpaši brīvstāvošajām atšķiras sifonu vietas, garajām (120+cm) izlietnēm sifona vieta var būt pa kreisi/labi/centrā, podiem savukārt ja vien nav piekaramais ir izvadi taisnie/slīpie/grīdā
 5. pārliecinieties ka lielo vannu vispār varēsiet iedabūt 2.stāvā, īpaši ja trepes ir ar 180grādu apgriezienu un plānota akmens masas vanna (vanna pati sver vairāk kā 100kg).
 6. Nomēriet aptuveni flīžu/tapešu apjomu un nosakiet budžeta griestus flīžu izvēlei, tas palīdzēs gan pārdevējam jums piedāvāt to ko varat atļauties nopirkt, gan pašiem skatīties tikai tajā virzienā ko varat atļauties. Labāk griestus sākotnēji noteikt nedaudz ar rezervi, jo tāpat 90% garantija, ka trāpīsies, kas dārgāks, bet acij tīkamāks.
 7. Nu un protams pirkuma summai tuvojoties pieklājīgai summai nekaunieties paprasīt atlaidi, kādus 5-10% normāls pārdevējs atlaiž no kataloga cenas, tikai par paprasīšanu vien, ja ļoti pacenšas var izspiest visus 20-30%

Jā, un lai samazinātu sastrīdēšanās risku un izvēles ilgumu, labāk pirms iet kopā pa veikaliem veikt pašam vienas dienas tūri, lai saprastu kur var iet skatīties bet kur labāk nerādīties – iztērēsiet lieku dienu, toties zināsiet kur var droši iet un kur ir riskanti priekš ģimenes maka 😀

P.S. “Glābēj viedgabali kanalizācijai” – D100 kanalizācijas gals vietām kur nevar uzlikt remonta mufti un D50 trejgabals ar maināmo lenķi, vietām kur neder standarta 15/30/45 lenķis. Redzēti Kuršos.

2015-06-25 10.44.15

Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

13 Responses to Katra būvniecības projekta “lielākais murgs” – iekšējā apdare

 1. Dizaineris sazīmē interjeru pēc vēlmēm un tad atliek iepirkt sadizainēto. Vienkāršāk, ātrāk un, gandrīz garantēti – gaumīgāk, kā visādas lietas izvēloties veikalā “uz čuju”.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Aizmirsi piebilst, ka šis prieks maksā kādus 25+ eur/m2 un nav nekādas garantijas, ka vēlmes sakritīs ar realizēto.

   Patīk

   • Ne tad, ja atrodi kādu interjera dizaina studentu, kam vajag praksei/diplomdarbam 🙂 Un par vēlmēm ar realizēto – nu, tur no paša iesaistes un spējas savas vēlmes komunicēt atkarīgs. Lai gan, protams, ja nu ir tā, ka pašam gaumes nav, tad sazīmēs jau caur konfilktiem to, ko gribi, tas dizaineris – bet nu beigās būs pēc sūda.
    Vismaz es uzticētos profiem, jo pašam braukāt, bildēt, skatīties, likt kopā… zini kā, personīgais laiks arī maksā. Bet dizainerim vismaz ir pieredze. Jā, arī studentam 🙂

    Patīk

   • Ernests saka:

    pats nonāc pretrunās? – students praksei un profs kam uzticēties. Pie tam ja vien netiek taisīts showroom bet gan ērta vide dzīvošanai, tad paša vismaz 4-5 remontu un labiekārtošanas pieredze ir daudz vērtīgāka, par kāda studenta mēģinājumiem radīt diplomdarba vērtu brīnumu vai copypaste no kādas houzz.com bildes.
    Pie tam šobrīd (ja neskaita depo u.c. līdzīgos) veikalos ir pieejami tie paši dizaineri, kas gan piemeklēs variantus gan palīdzēs ar padomu.

    P.S. Negribu teikts ka dizainers nav vajadzīgs, bet nepiekritīšu arī tam ka paņemot dizaineri par visu pārējo var aizmirst.

    Patīk

 2. piča saka:

  vecīt, šeit varu tikai līdzjūtīgi nopūsties 🙂
  pie tam apdares izmaksas pieaug tieši proporcionāli sievas spējai lietot pinterestu un visādu citādu h-labumu internetā 😀

  Patīk

 3. kk saka:

  oj, no pieredzes – tas D50 ir baigi labā štelle. Man hrenovs santehniķis vienā neveiksmīgā posmā bija salicis no 3 savienojumiem vēlamo leņķi – skats bija baismīgs. Es iepirku vienu šito lokāmo D50 un atrisināju ar vienu. Parādīju santehniķim ar tekstu: “Tu saproti, kāpēc es Tev vairs nezvanīšu, vai ne?” It kā jau lecīgi no manas puses, bet nu kam ir jāzina risinājumi – viņam kā speciālistam vai man kā iesācējam šajā jomā?!

  Patīk

 4. m! saka:

  Iesaku palasīt par LESS IS MORE

  Patīk

 5. Alise saka:

  Par sievietēm… paklusēšu. Bet attiecībā uz dizainu – skaidrs, ka vajag iepriekš izdomāt, ko grib (šajā gadījumā nav runa par to, vai to dara pats vai dizaineris). Bet jautrība sākas tad, kad to izdomāto mēģina nopirkt.
  Es nez cik ilgi meklēju flīzes vienai vannasistabai. Galu galā nopirku ne to ideālāko variantu. Tik tālu jau viss bija apnicis, ka vienā veikalā pateicu sev – es no šejienes neaiziešu bez flīzēm. 🙂

  Publicējis 1 person

 6. Kārlis L saka:

  Man ir palīdzējuši krāsu kompozīciju paraugi. Tādus var dabūt Vienības gatves pie Rimi – krāsu veikalā, outlets vai kaut kā tā sauc. Tur it tādas lapiņas ar saskanīgajiem toņiem. Tas palīdz pašam veidot gaumīgu kompozīciju, jo atsevišķās detaļas pēc krāsām katra par sevi var būt smuka, bet kopā izskatās ne parāk.

  Publicējis 1 person

 7. Martta saka:

  Par sievietēm izsakāties diezgan lecīgi. Protams ir, kas vienkārši aiz iegribas izdomā šo un to, bet nu zinu daudz praktisku, loģisku un zinošu sieviešu. Tieši tā – tā ilgākā izvēle un garie meklējumi jau rodas nevis no zila gaisa, bet no vēlmes/ vajadzības iekļauties zināmā budžetā, bet tajā pašā laikā radīt patīkamu dzīves vidi, iegūt maksimumu no esošajiem resursiem.. Var jau par to pasmīnēt, bet nu, kuram būs pie tās plīts jāstāv, tās flīzes jātīra, skapīši jāvirina..
  Un piekrītu par dizainera pakalpojumiem, vienmēr ir noderīgi lietas uzzīmēt, apskatīties uz papīra pirms mēģināt ko iztēloties veikalā. + no projekta arī vieglāk atvasināt apjomus, tāmi, kontrolēt izmaksas, var precīzāk iegādāties materiālus un uz to pat ietaupīt. (piem. ja jau ierēķināts, ka pie konkrētā sienas augstuma, ņemot vērā tapešu rakstu iznāk 3 slejas, bet ar citu rakstu 4slejas no ruļļa. Tad attiecīgi var izvēlēties izdevīgākas tapetes, vai pamainīt plānoto tapešu augstumu – pamainās arī krāsojamās sienas laukums.. Nav nemaz tik viegli to visu izdomāt stāvot jau pie veikala plaukta).

  Publicējis 1 person

 8. Mārtiņš saka:

  Par flīžu cipariem – mūsu izvēlētajām cena rīgas komfortā pie spices un liepājā veikalā big fish atšķirība bija 15EUR kvadrātmetrā (liepājā lētāk, viens un tas pats uzņēmums – http://www.hlstudija.lv/sienas-un-gridas-flizes/atlas-concorde/axi/) + uz 110 kvadrātiem iedeva vēl 20% atlaidi un tā kā pasūtījām ap 18. novembri, tad pārdevējs vēl laipni ielika bezmaksas piegādi (uz rīgu). Gaidījām aptuveni 2 nedēļas.
  Plaša flīžu izvēle arī http://www.amb.lv/ salonā, no šiem iepērk arī kurši un vēl pāris mazāki flīžu saloni, gaidījām arī ap 2 nedēļām vajadžigo daudzumu.

  Patīk

 9. malvism saka:

  ja pats neesi ar domāšanu \m/ un kā man vieni paziņas, kas paši neko nedarīja, bet visu meistari un lika kaut kādus tur Venēcijas apmetumus un ko vēl… tad es teikšu tā, ka visjēdzīgāk ir ņemt lētākās (varbūt ne pašas), bet kvalitatīvas krāsojamās tapetes. ja ir bērni, tad ideāli – ņem un krāso pēc vajadzības. pēc pāris mēnešu dzīvošanas tāpat pierodi pie telpām un tad jau ir po vai tapetes maksāja 5 eur vai 300eur/m2.

  Publicējis 1 person

 10. LED saka:

  Ppiekrītu Malvim. Vēl vairāk, daudzas figņas vēlāk kļūst par stila ikonām.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.