Lai top starpsienas!

Pie labiem meistariem jāturas un par tiem nav jāaizmirst, rezultātā objektā atpakaļ ir Raimonds ar kolēģi (kas mūrēja ārsienas) un starpsienas var tapt. Kamēr biju darbā tikmēr jau ir parādījušās istabu aprises un vēl dažas dienas līdz varēs priecāties par pabeigtām starpsienām.

2015-05-18 19.42.16 2015-05-18 19.41.52 2015-05-18 19.41.28

Starpsienu bloki FIBO 5Mpa 100 un 150mm. Tiek nevis mūrēti bet līmēti ar bloku līmi (FIBO pārstāvniecībā šādu variantu akceptēja). Katrā 3 vai 4 kārtā biarmatūra, pie sienas  papildus stiprinājums 2mm lenķdzelzis.

Pēc nedēļas varēs sākt štrobēt kabeļus un vēl pēc nedēļas pieslēgt apmetējus. Bet te nu kārtējā dilemma – kādu mašīnapmetumu izvēlēties – ģipša (MP75L tipa) vai cementa-kaļķa (CLP+ vai analogu). Varbūt vannas istabās un tehniskajās telpās, kur potenciāli lielāks mitruma risks likt cementa apmetumu, bet pārējās telpās ģipša apmetumu?

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Lai top starpsienas!

 1. a saka:

  Ja cementa-kaļķa neizvēlies visur “reliģisku” apsvērumu vadīts, tad vari visu droši likt ģipša. Mitrajās telpās taču tāpat hidroizolēsi un ko nehidroizolēsi, gruntēsi ar lateksa grunti. Tad jau mitro telpu sienas no ģipškartona arī nevarētu taisīt. Turklāt – būs piespiedu ventilācija, siltumizolācija laba, līdz ar to pārlieka mitruma riska nav, ja nu kautko totāli nesalaid grīstē.

  Patīk

 2. Aleksejs saka:

  Kāpēc starpsienas tieši no Fibo? un tieši no 5Mpa? Kada armatūra? oriģinālā 4mm, nav pa biezu?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Fibo, jo salīdzinot ar reģipsi labāki skaņas izolācijas rādītāji + masivitāte. tāpat temperatūras ietekmē “staigās tāpat kā pārējās sienas”
   FIBO 5 jo salīdzinot ar 3Mpa blīvāks, un labāk turas kopā
   biarmatūra oriģinātā 4mm, nav par biezu, jo šuve sanāk kautkas ap 5mm bieza.
   pa virsu no abām pusēm vēl būs apmetums vismaz 10mm

   Patīk

 3. Kārlis L saka:

  Kāpēc tiek variēts ar 10 un 15 cm blokiem, dažādai skaņas izolēšanas nepieciešamībai?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Vannas istabā jāštrobē ūdensvada caurule un vieta maisītājam, kas ar 10cm bloku būtu pašvaki jo sanāktu gropes puse bloka biezumā. savukārt ar 15cm ir atļautā norma – 1/3 bloka dziļuma. Tas pats katlutelpā – uz sienas tiek karināts gāzes katls uz 200l boileris un 15cm siena ir stabilāka.
   Par skaņas izolāciju 5Mpa ir par kārtu labāki dati nekā 3Mpa – skatīt http://www.fibo.lv/cms/bloki.pdf 6.lpp tāpēc labāk iekšsienām ņemt nevis biezāku 3Mpa bloku, bet gan blīvāku 5Mpa bloku.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.