Kā salīdzināt saņemtos logu piedāvājumus

“Krievu laikos” būvēties bija daudz vieglāk – normālā veidā būvmateriālus nenopirkt, savukārt ja kautkur sarunā ko pa blatam, tad jāņem ilgi nedomājot, citādi kāds būs priekšā. Mūsdienās, galvenā problēma ir izvēle un iespēja par neatbilstošu cenu nopirkt neatbilstošu izstrādājumu. Tāpēc pirms veicam salīdzināšanu no cenas viedokļa pārbaudām vai ābolu vietā nemēģina iesmērēt zirgābolus, pārbaudām piedāvājumu:

 • izmērus, skaitu
 • krāsojumu,  vai norādīta prasītā stikla pakete, tās U vērtības
 • vai specifiskās lietas ir pareizas – piemēram, durvis ir tiešām durvis ar durvju enģēm, nevis loga profils līdz grīdai.
 • montāža – kas iekļauts, kas nav

Kautkas nepareizs, prasām precizēt piedāvājumu. Šeit sāks atbirt pirmā daļa, kas kautko nespēj izdarīt (piemēram bīdāmās terases durvis), vai nesaprot ko jūs no viņiem gribat jo viņiem taču ir 6 kameras un 3 stikli, kāds vēl termix rāmītis un kāds vēl armējums vismaz 1,5mm biezumā.

Tālāk uztaisām excel tabulu un sadalām piedāvājumus šāda veida kolonnās: logu cena, profilu sistēma, durvju cena, lielie/specifiksie logi (īpaši ja ir bīdāmās sistēmas), montāžas izmaksas, izmantotā furnitūra, piezīmes, vai atbilst logu izmēri, kopējā cena

salidzinajums_piemers

Tā kā pasūtījums ir komplicēts – logi, bīdāma sistēma, durvis, montāža, tad lai saprastu vai gadījumā nav vērts dalīt pasūtījumu 2 daļās un piemēram logus pasūtīt pie viena, bet bīdāmo sistēmu un durvis pie cita sadalām izmaksas pa sastāvdaļām. Ņemot vērā ka ražotāji strādā ar līdzīgām pašizmaksām, tad šādi iespējams pat vienkārši matemātiski konstatēt, kurš piedāvājumā ir ielicis preci, vainu aizstājot prasīto ar “analogu”, vai vienkārši aizmirsis iekļaut kādu pozīciju. Te nu parādās ļoti interesanti skaitļi (summas nerādīšu, bet tā vietā izmantošu gradācijas un procentus) – lai arī kopējā piedāvājuma cena atšķiras būtiski, tad atmetot montāžu,durvis,bīdāmo sistēmu cenas izlīdzinās.

piedavajums_vs_logi

Silti PVC logi pie dažādiem ražotājiem atšķiras par maksimums 15-20%, pie tam noteikta tipa profila logu cenu atšķirība starp dažādiem ražotājiem ir tikai daži procenti. Koks tomēr ir cita cenu kategorija – vismaz 2 reizes dārgāks par PVC logiem.

Durvju izmaksas visiem ražotājiem ir samērā identiskas, un cenu starpība rodas uz furnitūras, sliekšņu un enģu atšķirības.

Bīdāmās sistēmas – ir divu veidu sistēmas -atgāžama&bīdāma

un paceļama&bīdāma

atšķirība starp abām sistēmām naudas izteiksmē ir 1000EUR, ja vērtnes svars ir līdz 100kg iespējams nav vērts pārmaksāt, bet tikko vērtne tuvojas 150kg (Patio S/PS limiti), tā labāk domāt par otru variantu. Otrs plus par labu dārgākai sistēmai – slieksnis ir līdz ar grīdas augstumu, tādējādi nav iespējams aizķerties aiz sliekšņa, vai piebērt ar smiltīm profila iekšpusi tādējādi radot problēmas ar loga aizvēršanu.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Logi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

6 Responses to Kā salīdzināt saņemtos logu piedāvājumus

 1. Imants saka:

  Labdien.
  Varbūt ir iespējamas parādīt logu specifikāciju , tas ir kādus vēlies ?

  Patīk

 2. Guntars Paisums saka:

  Ārdurvis un bīdāmās durvis liktu alumīnija, tas tā. Neesi nekur pieminējis savu stikla pakešu svaru un tā ietekmi uz nearmētiem PVC profiliem.

  Patīk

 3. durvis saka:

  Lieliski ieteikumu un vispārīgais apskats par logiem. Paldies – tiešām noderīga informācija.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.