Elektroinstalācijas realizācija – rozetes

Viens ir teoretizēt un apcerēt ideālo elektroinstalācijas risinājumu, vai to vai tiešām mūsdienās kabeļi tiešām ir ar šķērsgriezumu 1.5mm2 un 2.5mm2, bet pavisam kas cits ir nepieciešamība ievilkt vismaz daļu elektroinstalācijas 2 dienās jo pēc tam nāks betonētāji un estrich grīdas.

Tad nu uzreiz nākamajā dienā (sestdienā) pēc darbu beidza apkures meistari ar silto grīdu ieklāšanu startēju ar kabeļiem un gofrām. Lai nav jāštrobē visās telpās pa perimetru aplis izlēmu ka kabelis rozetēm ies grīdā un tikai noteiktās vietās iznāks ārpusē uz sienas. Skaidrs ka iebetonējot kabeļus grīdā tie vairs nebūs maināmi, bet manuprāt kabeļa nomaiņa ir aktuāla pēc gadiem daudzdesmit, kad pie viena ir jātaisa kapitālais remonts. Ņēmu gofru ar buksieri, sēju klāt 3×2.5mm2 kabeli un vilku iekšā gofrās (kāpēc nepieciešamas gofras? betons tomēr ir sārmaina vide un kabelim tomēr nepieciešama aizsardzība). Tālāk viens kabelis uz katru istabu un cilpā telpai pa apli, ik pa posmam (vietās kur plānots) kabelis tiek izvadīts augšā uz sienu, lai pēc grīdas ieliešanas var noteiktā augstumā ieurbt kārbas rozetēm un ievadīt tajās kabeli.

Lai kabelis ar gofru sadures vietā ar grīdu noslēptos zem apmetuma 20cm (10cm grīdā un 10 cm virs plānotās grīdas) garumā ar fleksi un perforatoru tiek izveidota štrobe  – pēc tam kad ielies grīdas un tās sacietēs izveidos štrobi līdz kārbas vietai un noslēps kabeli tajā. Gofras pie grīdas stiprināju ar takerskavām, kas bija palikušas pāri pēc grīdu montāžas – ērti, ātri un kārtīga kabeļa fiksācija vietās kur kabelis iziet virs sienas. Spraugu vietas aizpūtu ar putām, lai netiek pārrauts siltinātais perimetrs.

Vietās kur vēl nav iekšsienas iespraudu vītņstieni kas bija palicis pāri pēc betonēšnas darbiem un pie tā piestiprināju kabeli, tālāk jau kad mūrēs sienas atliks kabeļa galā iemūrēt kārbu. Par spīti wifi faniem atsevišķā gofrā uz vietām kur plānotas atpūtas vietas ievilku TV+interneta kabeļus – tagad varēs bez problēmām ielikt gan SAT TV gan IP TV.

Kopā grīdās ietinu ap 250 metru gofras, 200 metrus elektrības un 100 vājstrāvas kabeļus. Nākamais posms elektroinstalācijai būs apgaismojums, kas tiks izvilkts pēc griestu siltināšanas un latojuma montāžas, jo visi kabeļi tiks montēti uz griestiem, tādējādi atkal minimāli tiks veidotas štrobes.

2015-03-31 11.01.27 2015-03-31 11.01.21 2015-03-31 11.01.18 2015-03-31 11.01.15Protams pie šādas ātrās montāžas nākas kautko ziedot, šajā gadījumā tā ir informācija kurš ir kurais kabelis, jo marķēts tiek tikai kabeļu gals sadalnē un otrā pusē kabeļi pie rozetēm ir bez marķējuma.

2015-04-03 19.52.50

Nu un protams bez vismaz vienkāršotas kabeļu shēmas nekur.

2015-04-04 11.11.38

 

Rezultāts pēc grīdu ieliešanas – izvadi pa sienām un vietās kur būs starpsienas.

IMG_8683

Kas tālāk? Apgaismojuma montāža un izdalītie patērētāji (piemēram, cirkulācijas sūknis karstajam ūdenim, kam nepieciešams sadalnē uzstādīt laika releju darbam tikai rītos un vakaros). Gan jau ka būs no sākuma kāds teorētisks blablabla, kur tiks izstāstīšu ko un kā esmu izdomājis izdarīt un kādu risinājumu esmu atradis konkrētu problēmu risināšanai.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

8 Responses to Elektroinstalācijas realizācija – rozetes

 1. Kloons saka:

  Lieks tīkla vads nekad nav bijis. 1Gbps caur kabeli vienmēr pavilks filmu uz gudrā TV un palīdzēs kopiju veikt 30minūtēs nevis “atstāj uz nakti”. Wifis ir ikdienas bezvadu loriņiem un datoriem ikdienas lietošanai. Pirmais, kas rūteros noklājas ir bezvadu moduļi, kuri ilgtermiņā nav paredzēti nonstop LV torentu trakumam 🙂
  8 dzīslu vadu var izmantot arī citiem mērķiem – sensori, skaņa, vadības iekārta etc.
  Nākotnē noderēs.

  Sadales galā galvenais atstāt krietnu rezervi, lai eletriķi un IT māsteri var pa smuko savilkt un saštepselēt. Žēl jau izmest savus 20m atgriezumos, bet vajag.

  Patīk

 2. piča saka:

  es tavā vietā būtu vēl pa kādai tukšai 32 mm gofrai ar striķi iekšā sametis uz kaut kādiem atslēgas punktiem – ja nu nākotnē vēl ko gribās izdabūt pa māju. Nu tur optiku, vai vēlkautko.
  Par kabeļu marķēšanu – es darīju tā, ka līme`ju uz galiem krāsotāju līplenti un ar markeri rakstīju virsū kas ir kas. Dafiga vieglāk pēcāk “razabratsa”.

  Publicējis 1 person

 3. Andron MacBeton saka:

  1.Uz istabu kur būs galvenais TV/mūzikas/porno stūris – 2 cat5 STP kabeļus. DIVUS!
  2. Kā arī neaizmirsti vienu uz jumta pa kautkurieni aizvilkt, ja iznāk internetu ņemt no kāda wireless ISP. Bieži vien 1 NanoBridge uz jumta ir 10reiz labāks risinājums nekā smieklīgs 2Mbps DSLs bez upload.
  3. Visas rozetes sacilpot pie viena kabeļa ir stulbi.
  3.1. Vasarā (zibens sezona) aizbraucot kautkur uz ilgāku laiku, ir forši ejot ārā no mājas izrubīt korķus (varbūt atstāt ledusskapi vien) un nefantazēt vai bērnu istabā nepalika ieslēgtas tumbas, vai sieva izslēdza gludekli, vai pats neatstāja ieslēgtu anālo dildo, etc. Tapēc vajag nodalīt diezgan sīkās grupās.
  4. Vannas istabai noplūdnieku paredzi kastē. Nu var ķēķim ar…

  Patīk

  • Ernests saka:

   1. Paldies, par šito biju aizmirsis, kaut arī pie vecākiem šādi te ieberzos, kad vienā vietā bija jāpadod gan IPbox gan dators – nācās kabeli dalīt 4+4 dzīslas….
   2. Es uz jumta jau pasaucu SAT večus, lai man pasaka kur labāk šķīvi karināt, turpat arī vilkšu vīto pāri.
   3. Kur problēma risinājumā ar uz katru istabu viens kabelis rozetēm + kabelis uz prioritātajiem pasākumiem (multimediju centrs vai TV vieta?)
   4. vispār jau labā prakse mūsdienās saka ka vēlams visas rozetes aizsargāt ar noplūdnieku – tagad liekot 1 noplūdnieks uz katru sadalnes sliedi + izdalītie noplūdnieki slapjajiem pasākumiem – veļene, elektrogrīdas

   Patīk

   • Andron MacBeton saka:

    3. Nu, lai pie viena īsā neizsit visu… Bet izskatās ka teu jau tad ir dažādi. No raksta un zīmējuma tā īsti nesapratu.
    4. Nevajag visam noplūdnieku. Ieraudzīsi cik maksā – arī tā padomāsi.

    Patīk

 4. Kristaps saka:

  Nebija vienkāršāk pirms silto grīdu meistariem vilkt melnos ārdarbu vadus pa smiltīm nevis ņemties ar buksieri un gofrām?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Par šādu variantu nebiju iedomājies. Bet ja padomā, tad uz smiltīm gāja šķemba, tad pāri bliete un tikai tad siltinājums – sanāktu vainu ierakt kabeļus smiltīs vai kautkā likt starp šķembu un siltinājumu griežot gropes siltinājumā.
   Tātad ja ātri padomā variants ar kabeļiem smiltīs nederētu.

   Patīk

   • Kristaps saka:

    Nu jā, man siltinājums būs uz grunts bez šķembas, tāpēc šāds variants šķiet ērtāks un ātrāks. Par izmaksām vēl neesmu iedziļinājies. Kaut kādas tukšās gofras arī betonēji?

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.