Kuru logu ražotāju izvēlēties?

Grīdas ir ielietas, ar logu izmēriem esam nofinalizējušies, nu ir atlicis tos pasūtīt un uzstādīt. Papētot pagājušā gadā saņemtās tāmes logu izmaksas variējas – koka logi sākot no 195 eur/m2 (90 profils, 3stikli, 2 krāsas) un plastmasas logi līdz 170 eur/m2  (geneo, 3stīkli, 2 krāsas).

Cik vēl gadu atpakaļ biju par koka logiem, tad tagad tikpat māc šaubas par to vai man tiešām vajag koka logus – vēl jo vairāk ka ir runāts ar vairākiem labu plastmasas logu īpašniekiem un visi kā viens saka, ka nenožēlo ne brīdi un viss ir kārtībā gan ar ģeometriju, gan to slēgšanu. Pie tam tik ļoti gribēto terases logu tagad jau vairāki ražotāji spēj piedāvāt lift&slide izpildījumā.

Par ražotājiem – ja par plastmasas logiem ir izveidojies tāds kā īsais saraksts (Avulogi, Saluds, Saules logi), no kuriem tagad būtu jādabū piedāvājums un tāme, tad par koka logiem ir tumša bilde- itkā ir mežmaļi, staļļi un flora, bet ne par vienu neko labu nespēja pateikt energoauditors, kas dienu no dienas nodarbojas ar ēku energoefektivitāti – saka ka visiem esot problēmas ar hermētiskumu un visi kā viens koka logi netur blowerdoor testus.

Tad nu jautājums lasītājiem – koks vai plastmasa?
Otrais jautājums – pie kā izgatavot? un pie kā labāk nerādīties?

Par montāžu. Biju aizbraucis līdz vienai mājai kas mūrēta no dobjajiem silikāta blokiem 180mm biezumā un kur saimnieks izlēmis montēt logus ar iznesumu. Rezultātā loga montāža izskatās šādi:

2015-04-01 14.17.59 2015-04-01 14.12.27

Logi iznesti uz koka rāmja 80x80mm, rāmis stiprināts pie sienas ar caurejošajiem vītņstieņiem, izmantotas blīvējošās lentas un speciālie līmējamie hermētiķi. Kopā montāža izmaksāja neatbilstoši dārgi siltumfizikas ieguvumiem, toties tagad vismaz būs iekšējās palodzes kur varēs puķupodu uzlikt 🙂

Šis ieraksts tika publicēts Logi, Projektēšana ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Kuru logu ražotāju izvēlēties?

 1. Alise saka:

  Mums ir Saules logi, plastmasnieki, starp tiem vairāki 2 metru augsti. 3 ziemas nostāvējuši. Vienam lielajam logam pēc pirmās ziemas parādījās šķirbiņa, to salaboja. Montē viņi ar putām (zinu, ka ir kas uzskata, ka tas nav “stilīgi”). Montāžas “ģeometrija” – visi horizontālie un vertikālie līmeņi – perfekti. Blower door un termogrāfija nekādas problēmas neuzrādīja. Tā kā kopumā esam apmierināti.

  Patīk

 2. Laikam tomer nav slikti tie PVC logi, tikai jaizvelas pareizo. Maziņš piemers. Man dzivokli ir 3 lielie logi kuri it ka ražoti Polijā, diemžel nezinu ražotaju jo tas jau bija uzstaditas pirms 5-6 gadiem, bet cika jau gadus nodzivoju, loti labi gan no izskata, nav skirbas un tur siltumu. Arī logi ir uz lodžijas 6m bet tas skaitas kaut kadas letas.Protams ka skaitas tā vini un tur siltumu, kaut lodžija ir nosiltinata un daleji apsildita 🙂
  Viens pazistams firmas direktors kas tieši nodarbojas ar logiem saka ka rehau nav labakie jo tiem nav iekšejas dzelža rami, tadu profilu nedrikst likt koka karkasa majās. Vispar varu paprasit vinu konkatu ja gribi un tad varesi viņam peizvanit paprasit vai var dabut labu piedavajumu. Bet tikai viņi atrodas Jelgava bus vel atsevišķi runat par piegadi un uzstadišanu.
  Šita maja ar iznestam logiem tas ir Kostena maja? 🙂 Un tai majai ir tik tiešām tikai 180 mm. biezas aeroki? Tad viņam vel bus jāsiltina un jāsiltina maju.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Kontaktus vari droši iedot. Tāpat visas ražotnes no kautkurienes ved un pie liela apjoma (17 logi + 2 durvis) ir transporta izmaksas praktiski neko nemaksā. Tie paši Avu logi ir no Bauskas.
   A māja ir kosten’a , tik tas nav aeroc bet silikāta bloks. Materiāls identisks silināta ķieģeļiem tiek lielāks formāts un caurumi pa vidu. Skaties http://www.arkom.lv

   Patīk

 3. Jānis saka:

  pat galdnieks ielika savā mājā pvc logus, jo ar tiem nesalīdzināmi daudz mazāks čakars nākotnē.

  Patīk

 4. Uģis saka:

  Man ir atsauksme gan par PVC, gan koka. Vienā dzīvoklī ielikām 5 gadus atpakaļ PVC (toreiz vēl no Glaskek) – siltumu tur, bet nu furnitūra visu laiku staigā un ir nepārtraukti (reizi sezonā) jāregulē. Otrā dzīvoklī likām koka logus (Staļi) – varu teikt tikai to labāko – arī 5 gadus atpakaļ likām un ne par milimetru nav furnitūra izgājusi no vietas un nostrādāts perfekti + kā jau koks tomēr elpo. Pašlaik pats arī plānoju būvēt māju un noteikti izvēlēšos koka logus. protams nozīme noteikti ir arī ražotājam un montētājiem. 🙂

  Patīk

  • Bum saka:

   “kā jau koks tomēr elpo” cik var popularizēt šo aplamību,nē nu skaidrs ka var, jo pat ražotājs savā mājāslapā to norāda :))
   Tātad
   1. koks rāmī ir sazāģēts, salīmēts un saķīmiķots + nokrāsots/nolakots
   2. rāmja izmēri ir niecīgi, attiecība pret jebko, tāpēc gāzu un mitruma apmaiņa, kas varētu notikt ir smieklīga un saukt to par “elpošanu” ir absurdi

   Patīk

  • Lodziņš saka:

   Ja tev staigā furnitūra tad ir divas lietas – vai nu profils lētais gals vai arī furnitūra no lētās puses. Divos dzīvokļos un mājā ir uzstādīti kvalitatīvi PVC no dažādiem ražotājiem un visur furnitūra ir staigājusi kā minimums sākot 3-5 gadiem.. līdz tam pat eļļots nekas nav un viss darbojies ideāli. Secinājumus izdari pats..

   Patīk

   • Imants saka:

    Labrīt.Vai var pateikt, kas ir domāts ar “staigā furnitūra” ?

    Patīk

   • Lodziņš saka:

    Ar “staigā furnitūra” es saprotu, ka logs ir jāpieregulē reizi pāris gados (ja vispār ir vajadzība), lai nekur nekas neķeras

    Patīk

 5. Ernests saka:

  Par koka elpošanu. Piekrītu ka koks (neapstrādāts) laiž cauri gaisu, ja gaisu padod zem spiediena – to pierāda spiediena impregnēšana, kas spēj panākt ka ar 6 atmosfērām spiediena kokam ārējie 3-4 cm tiek piesūcināti ar antiseptiķi. Bet tikko koks ir apstrādāts, pārklāts ar grunti un lakas kārtām, tā šī “elpošana” samazinās līdz minimumam precīzāk µ vērtība paliek kautkur pie 200 (tam pašam putuplastam ko uzskata par neelpojošu µ = 50)….
  Par koka logu “elpošanu” – uz visu māju kopā logu profils (tā daļa kas nebūs nosegta ar siltinājumu būs kautkur 4-5m2, kas pie fasādes laukuma 300m2 sastāda 1,5%. Un tagad jautājums kas ir “vairāk elpojoša” konstrukcija – apmests fibo mūris vai lakots koks un caur kuru notiks lielāka infiltrācija? Caur sienu vai logu?

  P.S. Es terminu “elpojoši koka logi” ierindotu turpat kur “audio vadi ar zelta uzgaļiem, kas rada siltāku skaņu”.

  P.P.S. Ēkas “elpošanu” pareizāk ir organizēt ar piespiedu ventilāciju ar vai bez siltuma atgūšanas, bet pašiem logiem jābūt hermētiskiem.

  Patīk

 6. Fedja saka:

  Mana pieredze – pirms pāris gadiem veicot ekas rekonstrukciju, nolēmām likt koka logus. Iemesls – divi logi jau bija nomainīti veicot virtuves remontu >5 gadi atpakaļ, un ar tiem viss bija ok. Pasūtījām “Līvānu mājas un logi”. Cena ok, termiņos iekļāvās. Uzstādīja savējie celtnieku uz putām, bez lentēm. Kad mājas siltināšana bija pabeigta pasūtīju blowerdooru un re – pilnīgi visiem >15 logiem bija vietas, kur pa šķirbām starp paketi un rāmi pūta garām. Pieteicu pretenziju ražotājam, atbrauca brigāde, atjauca pilnīgi visus logus un stikla paketi uzsēdināja uz silikona (pirms tam nekāda blīvējuma nebija, tikai pakete un koks). Uztaisīju atkārtotu blowerdooru – viss ok.

  Ko darītu un ko nedarītu turpmāk – visdrīzāk nekrāmētos ar koku. Manuprāt kvalitatīva trīsslāņu pakete ir labāks/ērtāks risinājums. Koka logi ir jāvasko (man vienam vecajam dienvidu pusē nonāca visa laka). Otrkārt koks tomēr elpo, mazliet staigā, šad tad jāpārregulē. Treškārt, kaut kā nebiju padomājis, ka vajag trīs stiklu paketi, rezultātā rāmis ir plāns un logi telpās ar silto grīdu mēdz norasot, otrā stāvā sildam ar radiatoriem, tur viss ok. Vai nu, ja grib visu pa smalko, tad jāpasūta logi ar dubultām vērtnēm, kā vecos laikos.

  Par logiem argumentēti var palasīt saitē “Katlakalna māja”. Viņš ielika labus plastmasas logus, ļoti apmierināts.

  Publicējis 1 person

 7. Taapat saka:

  Es domāju, ka tikai dēļ vizuālā izskata, koka logi ir obligāti koka ēkās, vai arī ēkās ar ārējo vai iekšējo koka apdari. Standarta ēkā, kāda būs tev, es izvēlētos pvc, jo manuprāt izvēloties pareizo ražotāju pvc logam ir krietni mazāka iespējamība, ka perspektīvā kaut kas var noiet greizi. Kokam, manuprāt, pat pie pilnīgas viņa “pārķīmiķošanas” pastāv risks parādīt savu raksturu.

  Patīk

 8. versatile saka:

  Ir pieredze ar koka logiem no Staļiem un kaut kādiem noname.
  Staļu logiem 15 gadi, izskatās kā pērn likti.
  Noname būs kādi gadi 8, laka nogājusi, izskatās patraki.
  Plastmasu neliktu, nepatīk estētiski. Logi tomēr nav uz gadu vai diviem, ilgtermiņa pasākums. Ja izvēlētos, tad noteikti ne lētākos, bet tādus, kur ar kvalitāti viss ok.

  Patīk

 9. Uģis saka:

  Ar tekstu “staigā furnitūra” es domāju, ka ķerās vērtnes – pieregulējot viss ok.

  Manuprāt, katram jau pašam ir jāpieņem lēmums – autors lūdza komentārus un es savus subjektīvos ieliku. 🙂 Laikam piekrītu Versatile – koka logi tomēr ir “siltāki” jeb mājīgāki pēc taustes/vizuāli un es noteikti arī savai mājai (tiesa vēl tikai taps nākotnē 🙂 ) likšu koka – viennozīmīgi man personīgi šķiet labāk un man liekas mājīgāki (ja vien nenokrāso baltus 🙂 ).

  p.s. Manuprāt labs rādītājs tomēr ir Skandināvija – man šķiet, ka reti kur atradīsiet PVC logus…. .

  Patīk

 10. piča saka:

  vecāku mājā ir koka logi likti ~ 12 gadus atpakaļ.
  Pašam pieriedze ar labologuaģentūru un windows factory.- pvc.
  Koka logi – gemorojs uz visu mūžu. ik pēc gadiem rāmji no ārpuses jāapstrādā- mūsu gadījumā jālako. laka saulē lec nost un tā tālāk- un tur pa barabanu vai staļi vai kantoris no bolderājas garāžām- aktīva dzimumdzīve ar logiem ik pa pāris gadiem garantēta. Un, tici man- būvniecības entuāzisms pāries ātrāk, kā gribētos 😀
  PVC- nu tur viss vienkārši- ieliec un aizmirsti. Galvenais lai laba furnitūra un pakete normāla. Šobrīd jau pa lielam visas pvc logu austrumeiropas tirgus bērnu slimības ir izslimotas.
  Man pašam siltumnoturība nav aktuāla, līdz ar ko galvenokārt pievērsu uzmanību furnitūrai.
  Tā kā tev mājā rekuperators un piespiedu ventilācija, tad tev arī visas tipa navaročennās aeroco sistēmas pie pakaļas, līdz ar ko viss atkarīgs no cenas un iebūves darbu kvalitātes.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.