Mūra starpsienas uz estrich grīdas

Meklējot grīdu betonētājus saskāros ar to ka visi kam ir zvanīts mēģina pārliecināt ka jālej estrich grīdas nevis transportbetons, jo tā būšot vismaz 2 reizes lētāk, gludāk, kā arī no nestspējas viedokļa neesot nekādu problēmu ar estrich grīdu. Par to ka estrich būs gludāks nešaubos, bet uztraucos par estrich nestspēju un izturību zem mūrētām sienām – negribās riskēt ar salūzušām siltajām grīdām…

Papētot Vācu standartu B19_Zementestrich_Merkblatt atradu dažādus slodžu izturības datus un minimālos biezumus, bet nekur netiek pieminēta sienu mūrēšana pa virsu estrich, kas no vienas puses ir arī loģiski, jo estrich skaitās “peldoša grīda”. Tad nu pamodelējot dažādus grīdas variantus esmu nonācis pie šādiem 3 iespējamiem konstruktīvajiem mezgliem. Visiem 3 mezgliem kopīgais – starpsiena ir atdalīta no gruunts ar vismaz 100mm siltumizolāciju, tādējādi samazinot aukstuma tiltiņus uz leju.

 

grida_v3
Parastais estrich grīdas variants, biezums 80mm, ar lielākas cietības putuplastu zem sienu atrašanās vietām, lai putuplasts zem sienām nedeformētos. Kā papildus drošību celtnieki piedāvājot lielāku cementa proporciju sienu vietās.

grida_v1
Zem sienām ir estrich sabiezinājums (plus papildus armatūras garenstiegras) tādējādi veidojot pēdas vietu zem sienas un izpliedējot slodzes – mazāks risks plaisām

grida_v2
Zem sienām iebetonē “mini armētus pamatus” uz kura pa tiešo tiek mūrētas starpsienas. Estrich grīdas tiek ielietas pēc tam, nodrošinot ka grīdas nekur nav zem sienām. Šādi tiek samazināts risks grīdas deformācijām līdz minimumam un faktiski vairs pat nav nepieciešams armatūras siets, jo pietiek ar fibru iekš estrich.

Kuru variantu ieteiksiet?

P.S. Jā un projektā man starpsienu mezgla nav….

 

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Iekšdarbi, Sienas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Mūra starpsienas uz estrich grīdas

 1. Piča saka:

  manuprāt pēdējais variants. šķemba tur gan lieka jo tur jau eps tev hidroizolāciju pildīs pietiekami labi.,

  Patīk

 2. xxx2 saka:

  Šķemba nav lieka! Tā nodrošina stingrāku pamatu grīdai. Tikai tai škembai jābūt samaisītai ar smilti lai tukšumus aizpildītu un varētu izlīdzināt pamatu putikam. (Es paskatīšos kā izdosies sķembu izlīdzināt 😉 )
  Un pietiks ar ~50mm škembu. Es darīju tā – sabēru šķembu, izlīdzināju, noblietēju. Pa virsu bēru smilti un skaloju ar ūdeni to smilti iekš škembas. Atkal blietēju. lai sanāk pamats līdzīgi kā grants ceļam. Tiesa gan es to darīju pirms sienu izbūves. Vairākus mēnešus tas viss stāvēja lietū, staigājām pa virsu mūrējot sienas – viss ideāli noblietējās.

  Man starpsienas līdzīgi kā pirmajā variantā taisītas, tik bez cietākā putiķa un no gāzbetona, kas vieglāks. 3 gadi un plaisu nav. Domāju ka pilnībā pietiks ar variantu nr1. Papildus drošībai var zem sienām biezāku estrich kārtu ieliet, bet nu armētu “pamatu” taisīt manuprāt ir bezjēdzīgs perebors!

  Patīk

 3. Māris saka:

  Kāda vispār nozīme šķembai? Bez tās iztikt nevar?

  Patīk

 4. Mārtiņš saka:

  Skatos ka jūs un daudzi citi neliek armatūras sietu! Man gan zinātaji saka, ka labāk lai lieku. Mans projekt nonācis līdz šādai stadijai un esmu dilemmas priekšā!
  Kā grīda uzvedās, neplaisā?

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.