Ka tik kautko neuzbūvē jeb Galvenais ka tik papīri kārtībā

Skatoties būvniecības tāmi un izmaksu aili viennozīmīgi varu teikt, ka visnelietderīgāk iztērētie nu jau drīz 1000 EUR būs par visāda veida papīriem, kur galvenais atslēgas vārds ir Valsts Zemes Dienests.

Bija man īpašums no divām blakus esošām zemes vienībām, kas jau bija instrumentāli uzmērītas, nācās tās apvienot. Tad nu nepieciešams pasūtīt jaunu zemes robežu plānu. Atbrauca mērnieks, uzmērīja jau kādu trešo reizi vienus un tos pašus robežpunktus, sazīmēja visu, VZD kautkādas 5 nedēļas to marinēja un nu man ir jauns robežplāns. Platība nav mainījusies, tik pazuduši 2 robežpunkti un 250 EUR no konta.

Vajadzēja uztaisīt gāzes projektu, tā kā topogrāfijai beidzies derīguma termiņš, tad jātaisa jauna (tas nekas ka izmaiņas tieši nulle). Atkal mērnieks, un pat ar visu to, ka tika darīts kopā ar robežu uzmērīšanu vēl 200EUR no konta pazūd tālēs zilajās.

Nu ir jāieraksta jaunbūve zemesgrāmatā, lai to izdarītu jāveic ēkas pirmreizējo kadastrālo uzmērīšanu, dodamies atkal uz VZD un laipna darbiniece sarēķina kārtējos 260 EUR un paziņo, ka pakalpojuma izpildes laiks 1 mēnesis. Ja gribu 2 nedēļās, tad jāmaksā dubultā nieka 520EUR. Un protams, pie nodošanas ekspluatācijā, būšot jātaisa atkārtoti, jo redz man nav izbūvētas starpsienas un bez tām nu nekādi. Toties kārtējie 200+ EUR pazudīs VZD kontos…

Un tad mēs brīnāmies, ka cilvēki dzīvo ekspluatācijā nenodotās ēkās, mēģina būvēties bez būvatļaujām un citiem dokumentiem, jo saprot, ka jebkura darbība kas saistīta ar papīriem izmaksā vairākus simtus EUR un aizņem sākot no 1 mēneša laika.

Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Ka tik kautko neuzbūvē jeb Galvenais ka tik papīri kārtībā

  1. Kadi cilveki ir valsti tada ir valdība (vai tantuški valsts kantoros) un likumi.

    Patīk

  2. Andron Mc saka:

    Valdība un valsts iestādes ir skaidrs tautas vairākuma spogulis.
    Visi pļerkst un pļūta visādu tuftu un/vai sazvērestības teorijas, bet vēlēšanās uzvedās ka debīli kroplēni.

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.