Alkohols un celtnieki

Šorīt nedaudz pēc 9 rītā saskāros ar sekojošu situāciju vienā Vecrīgas pārtikas bodē – iepērkas vienas pazīstamas kompānijas celtnieki (vismaz specapģērbs ar lielu firmas uzšuvi uz muguras par to liecināja) – katrs paņem bulciņas, sulu un mazo polšu.
Tas ka objektos dzer nav nekāds brīnums, bet tas ka tik atklāti un tieši blakus būvobjektam iepērkas un nebaidās, priekš manis gan bija pārsteigums.

Tā ka dzīvē esmu saskāries ar celtniecību ne vienu vien reizi, arī kādu vasaru piestradājot dažāda lieluma firmās, tad mans viedoklis ir, ka celtniekus attiecībā uz alkoholu ir iespējams iedalīt 4 kategorijās:

 1. normāls celtnieks – tāds kas lieto alkoholu kā vairums no mums – ārpus darba laika vai kad saimnieks objektā uzsauc par godu darbu nobeigšanai. Šī ir tā kategorija, kuru visi meklē sev un uz kuru visi celtnieki sludinājumos mēģina izlikties.
 2. celtnieks iemetējs – tāds kurš uzskata, ka bez 100 gramiem nav iespējams pastrādāt un objektā ļoti bieži ir nedaudz ierāvis. Uzskata ka alkohols viņam netraucē labi strādāt. Stadija nobeidzas ar virkni plostu, kad darbs ir pie kājas un 2-3 nedēļas tiek dzerts no vietas. Ja ir kādas problēmas ar darbu kvalitāti, tad vainīgs būs jebkas cits bet ne pats.
 3. dzērājs celtnieks – kādā brīdī nav bijis spējīgs apstāties un no 2.kategorijas pārgājis uz šo. Celtniecību uzskata kā veidu lai tiktu pie naudas kārtējam plostam. Bieži pazūd pēc avansa. Sākotnēji var būt pat tā ka dzērumā ir ideāls darbs, bet pa lielam ar šādiem labāk nesaistīties, jo strādāšana un rezultāts ir bez jebkādas garantijas.
 4. celtnieks “nedzērājs” – šī ir tā kategorija, kas pēc kārtējā plosta vai dzērumā radītām problēmām ir sapratis ka var vainu dzert vai strādāt. Rezultātā nedzer, strādā, bieži vien ļoti daudz pīpē un dzer stipru tēju/kafiju (“vismaz kāds prieciņš palicis 🙂 ” ). Bet vienmēr pastāv risks ka vienā brīdī norausies plostā.

Apkopojums protams ir vispārināts un novienkāršots, bet fakts paliek fakts – būvniecība ir viena no tām nozarēm, kur alkohola ietekme varētu būt viena no lielākajām. Jo īpaši to var pamanīt vasaras sezonā, kad piparbodēs būvnieku pirkumos populārākais dzēriens slāpju veldzēšanai ir aliņš.

Ko darīt ja saskaries ar 2 un 3.kategoriju savā objektā? Es uzskatu, ka pat iedzērājam manā būvlaukumā nav vietas, jo beigās jau atbildēt par negadījumu celtniecības objektā vai sabojātiem materiāliem nāksies vien pašam, nemaz nerunāsim par zem apmetuma atstātām nekvalitatīvi savienotām caurulēm un pusratā pamestiem darbiem un nozušanu plostā.

Jā, ir situācijas kad termiņi deg un šāds dzērājceltnieks ir lētāks, bet padomājiet arī jūs vai tiešām ir vērts ņemt, un vai nebūs jāstāv un jāvaktē viņa darbs. Un kāpēc viņš ir brīvs bet citi ir aizņemti mēnesi uz priekšu?

Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

11 Responses to Alkohols un celtnieki

 1. Andron Mc saka:

  Neredzu problēmu. Ja nu tikai – darba devējs padebīls pajols.
  Paņem dzērājus, no rīta alkometrs (ne sūda nemaksā). Kas pohains – drīkst uzlāpīt, bet TIKAI AR ALU! Strādā līdz 13:00-14:00 bez alko, pēc tam var sākt malkot, bet TIKAI ALU! Alu atved pats, lai nesapērkas kaukādus mīzalūdeņus un nepaliek dumji.
  Uz vakar pusi jau ir uzsildijuši, ja grib lai pasēd objektā padzer, ja ne lai tin pa mājām, bet galvenais – LAICĪGI iet GULĒT. Izgulējies nekādus sūdus nesataisīs, bet ja lacis līdz rītam, tad nekādos 08:00 un pat ne 10:00 nav jēgas sākt, nu tad 1kārši izlaid to dienu un atstrādā 6dienā/7dienā.
  Un algas izmaksā pa nedēļām. Jo strādniekam nepis tavas starpnieka problēmas, viņš ir tas kas strādā, tātad viņš arī saņem samaksu. A tu ar savu porsche cayenne līzingu pisies dirst.
  Ja tu uzskati to celtnieku par kaukādu nesvarīgu posmu celtniecībā, tad dari pats! Cimdus iedošu!

  Patīk

  • Normunds saka:

   Tavuprāt celtnieks dzērājs tā ir norma, bet buržujs ar Cayene kurš pieņēmis tipa nedzērāju darbā ir jāiznīdē? Starpnieki, protams, ir suga ar kuriem vajadzētu runāt atsevišķi un konkrēti, bet celtnieks dzērājs arī nav norma!

   Patīk

  • Ernests saka:

   Nezinātu kas ir AndronMC uztvertu to kā uzbraucienu sev:) Bet vispār tevis aprkastītā situācijā ir problēma – tu esi vagars, kam visa diena jāpatērē kādu vaktējot nevis pelnot naudu.
   Atceros 90to sākumā pēc līdzīgas shēmas 2 penši strādāja vasranīcā visādus darbus darot par 5Ls dienā. Kamēr vasarnīcā dzīvojām arī mēs viss bija OK, pusdienas, vakarā arī kāds graķītis. Pietika uznākt rudenim un uz nedēļu tiem keksiem palikt tur vieniem pašiem, tā izdarītā darba apjoms bija 1diena, bet pārējās 6dienas bija vienkārši nodzertas.

   Un tevis minētāis kadrs ko dozēti jāapgādā ar alu. Gribētu redzēt kā tāds kadrs kravu škembas izvadās pa māju un sagatavos grīdas pamatni. Visdrīzāk rezultāts būs pēc stundas “celtnieks” būs pilnīgi slapjš no “alussviedriem”, bet vēl pēc 30 min pateiks ka vairs nav spēka un šos 10m3 škembu 2 nedēļas būs jāvadā.

   P.S. Cayanne nav, būvēju sev.

   Patīk

 2. Normunds saka:

  Andron, Tu jau kā paradīzē bildi uzbur. Un kurš būs tas, kas sēdēs klāt tam, kas lāpās un kurš noliks čučēt to Mudaku? Es gribētu lai mans celtnieks seko līdzi jaunumiem nozarē un tehnoloģijās, apmeklē izstādes un sevi pilnveido, nevis ir lietas kursā par akcijas aliņiem vietējā veikalā. Alkohols degradē un šādam celtniekam kuru apraksti, darba kvalitāte tikai krītas. Es alkoholu lietoju, bet nezināmu apstākļu pēc tikai dažreiz, kad to varu atļauties. Jā laikam saprotu, kapēc lietoju alkoholu dažreiz, tapēc, ka ja dzeršu, pēc mehānisma, kā apraksti, nomiršu badā, banka atņems māju, kas man ir kredītā.

  Patīk

 3. viedais saka:

  Celtnieks, kurš seko līdzi jaunumiem nozarē un tehnoloģijās, visticamāk ir projektu vadītāja līmenis palielā būvkompānijā. Un izmaksā viņš pavisam citas naudiņas kā pļēguri kaktu kantoros.
  Sliktākais ir tas, ka arī tam krutajam projektu vadītājam izpildītāji nereti ir tie paši kaktu kantori.
  Kā es darītu pats? Meklēt pazīstamus nedzērājus. Un tikai! Kā reiz varu autoram vienu ieteikt.

  Patīk

  • Normunds saka:

   Protams, latiņu pacēlu augstu, bet alkohols darbā, kaut pie nosacījuma, ka esi iemācijies šo procesu kontrolēt un laicīgi aiziet gulēt nav variants. Un stāsts nav tikai par to, vari vai nevari, bet par darba rezultātu, brīnumi diemžēl notiek reti, tā ka gaidīt no iemetēja labus rezultātus nevar. Es ar tādiem esmu saskāries. Ir vēl viena bēda, ka šie iemetēji skurbulī ir ļoti pārliecināti par savas rīcības un vārdu apsolūto patiesumu un bieži nākas saimniekam samierināties ar risinājumiem, ko piedāvā šis māsters nevis, būvēt tā, kā saimnieks to ir iecerējis.

   Patīk

 4. Piča saka:

  Man laikam ir paveicies ar celtniekiem- ja arī dzēruši, tad nekad nav pieķerti un kvalitāte normāla.
  Pats vadu kompāniju, kurā darbojas gan t.s., intelektuālā, gan fiziskā darba darītāji. Kādreiz pats braukāju pa laukiem ar nedēļām gariem komandējumiem. Protams, ka dzērām. Un daudz, taču nekad no rīta un nekad darba laikā, t.i., pabeidz darba dienu (ģeologa specifika- pa tumsu nevar strādāt, arī mākslīgais apgaismojums uz lauka īsti neder) un metini viesnīcā, cik gribi. Ziemā visi gultiņās ir pirms panorāmas un no rīta nevienam nav jālāpās.
  vasarā- vasarā darba diena ir tik gara, ka vakarā iemiedz pie trešā aliņa 🙂
  Dažam labam inteletuālā darba darītājam plosti ir bīstamāki un viņš ir lupata nedēļām, pat mēnešiem. Ar tādiem sadarbību beidzam ātri.
  Rezumējumā- manā kantorī ir tā, ka vari jau mest, taču tikai ārpus darba laika. Ja objektā ir pālī- visu labu- VSAA tevi jau gaida. Visi saprot un visi pa lielam ievēro.

  Patīk

  • Normunds saka:

   Ideālais variants. Bet piekritīsi, ka džeki, kas šadi var ieturēt ritmu un nesalūzt ir atbildīgi gan pret darbu, gan ģimeni un prioritāte nav aliņš, bet darbs, pēc kura lūdzu arī aliņu var! Man ir daļēji paveicies. Ik pa laikam nākas satikt tādus, kam aliņš izrādās svarīgāks. Mēs ar dzīvojam daudz pa komandējumiem, it sevišķi sanāk pazust Krievijā uz mēnesi. Loģiski, ka vakarā veču kompānijā iemetam, bet es kā vadītājs no rīta esmu pirmais uz strīpas un laikā.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.