Sniega barjeras

Sniegs uz jumta ir gan labi, gan slikti – no vienas puses mazāki siltuma zudumi, jo ir papildus izolators, no otras puses papildus slodze jumta konstrukcijai, kas var radīt neplānotas deformācijas. Ja jumts ir projektēts lai turētu plānoto sniega slodzi, tad var droši uzstādīt sniega barjeras, tādējādi nodrošinoties, ka uzspīdot saulei un sākot sniegam kust nerodas šāda situācija, kā rezultātā pie mājas esošie košumkrūmi ir iznīcināti

Parasti tomēr sniega barjeras tāpat kā citi drošības elementi uz jumtiem tiek izskatīti kā ekstra nevis primārā nepieciešamība un to uzstādīšanu bieži vien atstāj uz beigām, kad naudas tāpat nav… Tāpēc sniega barjeru uzstādīšanu izlēmu veikt kopā ar jumta likšanu, kad nauda vēl “relatīvi brīvi pieejama”.

Lai nosegtu visu mājas perimetru būtu nepieciešams uzstādīt 32 metrus sniega barjeru. Saņemot piedāvājumu no Ruukki biju nedaudz uz pēcpuses, jo pirmajā piegājienā izvēloties standarta komplektu 2caurules+4kronšteini  visam jumtam barjeras ar atlaidi izmaksātu 1030eur+PVN.  Protams šādu summu maksāt nebiju gatavs un sākās alternatīvu/kompromisa meklēšana.

Pirmais piegājiens – kronšteinu skaits – pēc piedāvājuma to skaits bija 80, bet tā kā reāli tos uzstāda ar soli 95cm, kā arī savienojot 2 caurules kopā atkrīt vēl  vismaz 1 kronšteins, tad galā skaitu izdevās samazināt kopējo kronšteinu skaitu līdz 33 gabaliem. Bet joprojām cena 570eur+PVN likās pārāk kodīga.

Otrais piegājiens – sāku meklēt alternatīvos risinājumus, kas derētu valcprofila/click jumtam. Apzvanot virkni tirgotāju un ražotāju nonācu pie secinājuma ka ir pieejamas divas alternatīvas – metalmaster un toode:

  • Metalmaster piedāvājums – 390eur+PVN.  Biju jau gandrīz noformējis darījumu līdz no sarunas ar pārdevēju noskaidrojās, ka barjeras un kronšteini netiek cinkoti pirms pulverkrāsošanas. Tā kā dabā esmu redzējis pietiekoši daudz balkona margu, kas pēc 3-5 gadiem ir ar nolupušu krāsu un rūsu apakšā, tad izlēmu, ka būs vien jāatsakās no šī piedāvājuma.
  • Toode piedāvājums 440eur+PVN. Aizbraucu uz viņu veikalu pirms Baložiem, apskatījos paraugu un radās aizdomas, ka kronšteins ne līdz galam derēs ruukki falcei. Izdevās sarunāt, ka varu paņemt vienu kronšteina komplektu un piemērīt savam jumtam. Protams tā arī bija – uzliekot kronšteinu un mēģinot salikt ar piespiedējplāksni skrūvju caurumi nesakrīt un ir nobīde, kas savelkot skrūves visdrīzāk sāktu locīt click savienojumu, tādējādi sabojājot jumtu.

Secinājums – Lai arī click jumtus ražo vairāki, bet sniega barjeru saderības nav vai arī jānodarbojas ar caurumu pievīlēšanu+vīlēto vietu papildus apstrādi, lai šāda saderība būtu.

Risinājums – izlēmu ka barjeras var sākotnēji uzlikt tikai virs ieejām (uz divslīpņu jumta), bet pārējās plaknes aprīkot ar barjerām vēlāk izvērtējot kā sniegs uzvedīsies šoziem uz jumta. Protams nedaudz papildus pakaulējoties ar pārdevējiem izdevās izspiest vēl nedaudz atlaidi un tādējādi rezultātā tieši pusei jumta sniega barjeras izmaksāja 255eur+PVN.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Jumts ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Sniega barjeras

  1. Helma saka:


    Lasot vienu rakstu par citu tēmu, ievēroju līdzīgu pēc izskata mākas projektu.

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.