Iekšējo kanalizācijas tīklu izbūve

Pateicoties garajām brīvdienām un labajam laikam ierīkoju iekšējos kanalizācijas tīklus.

Shēma aptuveni šāda. Ventilācijas izvads uz bēniņiem beigās būs caur (B). Montējot dabā radās pāris domstarpības ar sanitārtehnikas izvietojumu tualetē mājas vidū, kā rezultātā nācās izvadu izvietojumu izvietot universālos attālumos radot iespēju mainīt vietām dušu/vannu/klozetpodu. Kopā sanāca ap 20 cilvēkstundu darba.

var3

Visi horizontālie cauruļvadi ar D110 cauruli, atzari ar trejgabaliem uz 45grādiem, pāreja uz vertikālo cauruli ar 2x45grādiem. Izlietņu stāvvadi D50 izvadīti tieši zem plānotajām starpsienām, šādi pēc sienu uzmūrēšanas izlietnes kanalizācijas traps nebūs redzams. Caurules ļoti labi zāģē pat samērā neass vidēja rupjuma zobu zāģis, pēc zāģēšanas iekšpusei un ārpusei jānoņem kante, lai vieglāk savienotu caurules kā arī lai nebūtu atskabargu aiz kurām aizķerties kanalizācijas saturam. Visi savienojumi tiek savienoti izmantojot smēri (sliktākā variantā šķidrās ziepes), jo tas atvieglo gan salikšanu, gan ja nepieciešams vēlāk izjaukšanu. 2014-11-15 15.11.022014-11-15 15.12.29 2014-11-18 14.16.49IMG_7949 pol

Pēdējā bildē redzams uzmontētās caurules augstums – ar zaļo līniju atzīmēts siltinājuma augstums, sarkanā līnija norāda gatavās grīdas augstumu. Kanalizācijas caurule speciāli tika likta līdz siltinājuma augstumam, lai nepieciešamības gadījumā atlikušajos 8-10cm ir iespējams izdarīt kādu no trim variantiem:

 • pāriet uz D50 cauruli ar īso pāreju un ar līkumu pieslēgt trapu no sāna,
 • uzsēdināt trapu virsū uz D110 caurules
 • pieslēgt tualetes podu ar atbilstoša garuma cauruli

Protams betonēšanas laikā visiem vertikālajiem izvadiem tiks uzsprausts virsū caurules atgriezums (aptīts ar putuplastu), lai pēc tam montējot podu šo pagaidu posmu izņemtu un ieliktu īsto veidgabalu nepieciešamā augstumā.

Nepieciešamais aprīkojums darbiem: lāpsta, lāzera līmeņrādis ar mērlatu, rokas zāģis vidējs zobs, nazis, slīdsmēre cauruļu savienošanai, mērlente

Der ievērot izbūvējot iekšējos kanalizācijas tīklus:

 1. jābūt skaidram plānam ar visu aprīkojuma izvietojumu (cauruļu izvadiem)
 2. pamatu sienās likt pēc iespējas lielākas čaulas – ieteicams D200 izmēra. Tas ne vien atvieglos vēlāk kanalizācijas cauruļu precīzu montāžu bet arī radīs iespēju ievērot caurulēm horizontālo kritumu 2cm/metrs bez papildus betona kalšanas
 3. pirms rakt tranšejas salieciet kanalizācijas caurules tam paredzētā vietā, šādi ietaupīsiet daudz laika, kas tiek patērēts piedzenot atsevišķas caurules garumus jau izraktās tranšejās. Lai nav pēc tam jāčakarējas jaucot ārā, daļu no savienojumiem sākotnēji var likt bez gumijām.
 4. savienojot kopā caurules ar marķieri atzīmējiet caurules, kur savienojums ir ar gumiju. šādi var garantēt ka nepaliks kāds savienojums bez gumijas
 5. ērtākais veids kā nodrošināt caurules slīpumu ir izrakt tranšeju visā garumā, ar lāzera līmeņrādi un mērlatu izveidot tranšejai pamatni ar kritumu 2cm/metrs, ieklāt cauruli un veikt kontrolmērījumus ar to pašu mērlatu.
 6. lai tranšejā savienotu divas caurules, ielieciet vienas (A) caurules galu iekš otras (B), līdz tas atduras pret B gumiju (~ 1 cm), atspiediet pret brīvo A caurules galu lāpstu un izmantojot lāpstu kā sviru iestumiet cauruli iekšā.
 7. vienmēr sāciet likt caurules no ievada mājā, šādi nebūs problēmu ar kļūdainiem augstumiem, kā arī nebūs jāizmanto muftas, un nebūs problēmas ar to ka jāsavieno pēdējā caurule abos galos
 8. caurules aizbērt ar smilti bez akmeņiem. Lai labāk sablīvētos, kārtīgi nolejiet ar ūdeni un uzmanīgi noblietējiet abpus caurulei ar dēli, ar blieti drīkst blietēt tikai kad virs caurules ir uzbērti vismaz 30 cm smilts.
 9. tranšejas rupjā smiltī turas pusotras dienas (kamēr smilts ir mitra), pēc tam smilts apžūst un sienas sāk nobrukt. tā kā labāk ierīkojiet kanalizāciju pa posmiem nevis vienā dienā izrok visas tranšejas un pēc nedēļas liek caurules.
Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

8 Responses to Iekšējo kanalizācijas tīklu izbūve

 1. jānis saka:

  uz papīra kā vienmēr izskatās, ka nekā sarežģīta nav, bet dzīvē irādās savādāk

  Patīk

 2. xxx2 saka:

  Es saviem spēkiem uztaisīju kanalizācijas sistēmu. Pagaidām (2 gadi) strādā ideāli. Es gan taisīju viņu pirms sienu izbūves. Un ar 110mm trubu vilku līdz grīdas līmenim – bet ernests skatos ka dara tāpat!

  Patīk

 3. Artūrs saka:

  Cik cm kanalizācijas caurulei ir jābūt smiltīlai pa virsu varētu blietēt 10 cm biezu šķembu kārtu???
  Man gan ir parastās pelēkās caurules sapirktas uzstādīšanai.

  Patīk

 4. Ernests saka:

  Skaitās ka bliete iedarbojas kādus 20-30cm dziļumā. Aptuveni šādam būtu jābūt arī min dziļumam. no trubas līdz škembai,
  Vēl jau ir otrs ierobežojums – kanalizācijas trubai jābūt vismaz 70cm dziļumā no plānotā grunts līmeņa, tā kā parēķinot kritumu 1,5-2cm /metrā vanāk tie paši ~30cm

  Patīk

 5. Dzintars saka:

  Tu Ernest montēji, ievērojot kompensācijas spraugu vai ne? T.i. trubu trubā iestumj līdz atdurei, tad 1 cm atpakaļ..

  Patīk

 6. Dzintars saka:

  Tie ir ražotāja norādījumi. Citām trubām pat ir uzkrāsota atzīme līdz kurai truba paredzēta ievietot savienojumā..atstājot brīvus 10 mm.. Pie kautkādām temperatūrām tās trubas izstiepjas 2-5mm uz metru..Nezinu kā ir praksē..

  Patīk

 7. Anydo.lv saka:

  Varu rekomendēt pameklet šeit: AnyDo.lv
  Kanalizācijas montāža – https://www.anydo.lv/lv/category/kanalizacijas-montaza
  Kanalizācijas tīrīšana – https://www.anydo.lv/lv/category/kanalizacijas-tirisana-2
  Santehnikas darbi – https://www.anydo.lv/lv/category/santehnikas-darbi
  AnyDo.lv – tas ir online serviss privāto speciālistu meklējumos sadzīves un biznesa uzdevumu risinājumiem. Vietne apvieno pakalpojumu pasūtītājus un kompetentus izpildītājus.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.