FIBO mūra poru aizvilkšana ar līmjavu

Viens no trūkumiem, kas ir mūrējot bez vertikālām šuvēm (vienalga kāds lai bloks netiktu izmantots) ir vertikālas spraugas 2-4 metru garumā uz katru ārsienas m2. Lai cik teorijā bloki nebūtu precīzi un celtnieki atbildīgi, faktiski blokiem ir pielaides un celtniekiem maziņas kļūdas, kas noved pie tā ka šīs spraugas ir jāaiztaisa ciet.

Efektīvākais risinājums ir sienu apmešana no abām pusēm pirms jebkādu tālāku darbību veikšanas. Protams ja mūris ir uzmūrēts taisni un nav vertikālu vai horizontālu nobīžu vairāk par 5mm, tad ir iespējams sienas nevis apmest, bet špaktelēt vai no ārpuses izmantot to pašu siltinājuma līmjavu kā poru un spraugu aizvēršanas līdzekli. Mērķis visām šīm darbībām ir viens – maksimāli likvidēt iespēju gaisam iekļūt bloku mūrī un “iekustināt” tur atrodošos silto gaisu, tādējādi radot sienu izpūšanas efektu. Papildus ieguvums no ārpuses apmetot/aizvelkot ar līmjavu sienas ir iespēja iztaisnot sienas līdz +-0,5cm /plakne, tādējādi siltinājumu var likt nevis uz pļekām, bet gan uzklājot ar grebeni līmjavu vienmērīgā kārtā, rezultātā vēl vairāk samazinot gaisa kustību un uzlabojot sienas siltumtehniskās īpašības.

Protams daudz ko izsaka darbu kvalitāte un attieksme.

IMG_1062 2014-10-01 09.31.06

Abos gadījumos keramzītbetona mūris (BBR un FIBO plus), kas no ārpuses pārklāts ar līmjavas kārtu. Pirmajā bildē esošo fasādi nosiltināt ar adhēzijas paņēmienu praktiski nereāli dēļ līmjavas notecējumiem izvirzījumiem un citiem izciļņiem kas izvirzās vairāk kā par 1cm no sienas plaknes.

P.S. Adhēzijas paņēmiens – līmjavas kārtu uzklāj uz plāksnes ar robainu špakteli. Siltumizolācijas plāksni pielīmē pie sienas tā, lai līmes kārta pilnīgi pieliptu pie nesošās virsmas. Šo paņēmienu uzskata par labāko. Adhēzijas paņēmiena pielietošanu ierobežo nelīdzenas fasādes sienas. Ja nesošās sienas nav iespējams izlīdzināt, jāizmanto montāžas paņēmiens. Šajā gadījumā līmjavas biezā masa nepārtraukti tiek uzklāta pa siltumizolācijas plāksnes perimetru, bet tās centrā tiek uzklāti daži delnas izmēra laukumi. Siltumizolācijas plāksni pielīmē pie nesošās sienas ar uzklātās līmjavas daudzumu kompensējot nesošas sienas nelīdzenumu.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Sienas, Siltināšana ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to FIBO mūra poru aizvilkšana ar līmjavu

 1. Janis saka:

  Izskatās jau vareni neprecīza ārsiena. Pavisam cita lieta sanāk no līmētiem precīziem gāzbetona blokiem ar visām vertikāli līmētām šuvēm.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Ja bloks nav galīgi šķībs tad viss atkarīgs no meistara roku taisnuma, rekur ir komentāra minētais taisnais aeroc bloks uz līmes http://www.buildart.lv/wp-content/uploads/2010/01/Ekomaja_012.jpg nu neizskatās pēc taisnas un gludas sienas…

   Patīk

   • jupis saka:

    Nu tur nu tajā bildē diezgan sūdīgi samūrēts, Pats sev mūrēju texo blokus, ar striķi un 3m reiku. uzliekot reiku mūrim pa diognāli, maximums milimetrs staigā uz 3 metriem. Ja labi samūrēts gāzbetons, iekštelpas pietiek ar topašu mp75 izšpaktelēt plānā kārtā+ pēctam finišš pa virsu.
    tākā zinot cik meistariem visādiem taisnas rokas, tad vai nu pats mūrē vai jāsamierinās kā ir…

    Patīk

 2. Raivis saka:

  Es roclite blokus no iekšpuses bez MP75 pa taisno špaktelēju, protams, nogruntējot.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.