Monolītā josla FIBO plus mūrim

Tā kā FIBO Plus bloki ir ar vertikāliem caurumiem, tad lai izveidotu monolīto joslu ir 3 dažādas pieejas:

 • uzstādīt veidņus, aizbāzt caurumus ar putuplasta gabaliem un betonēt monolīto joslu standarta veidā (veidņi, armējums, betons)
 • pēdējo rindu zem monolītās joslas mūrēt ar standarta “pilnajiem” keramzītbetona blokiem un betonēt monolīto joslu kā parasti (veidņi, armējums, betons)
 • mūrēt sienas no Fibo plus un monolītās joslas rindu uzmūrēt no Ublokiem, kura iekšpusē ievietot armatūru un aizpildīt ar betonu.

Katram no veidiem ir savi plusi un mīnusi, gan no tehnoloģijas gan izmaksu viedokļa, bet lielākās atšķirības starp risinājumiem ir

Veidņota monolītā josla:

IMG_6248
+ var veidot brīvi izvēlētā augstumā – gan 10, gan 20, gan 30 cm augstu
+ iespēja izlīdzināt atšķirības mūra augstumos (šim gan nevajadzētu būt)

U-bloku monolītā josla:

IMG_6636
+ nav nepieciešami veidņi (atkrīt kokmateriāli/OSB, vītņstieņi, distanceri)
+ ir iespēja turpināt mūra darbus jau nākamajā dienā, jo Ubloka malas spēj saturēt augšējās bloku rindas
+ nepieciešams par 2/3 mazāk betona, tātad pastāv iespēja gatavot betonu uz vietas nevis pasūtīt transportbetonu un sūkni

IMG_6661 IMG_6662  IMG_6646IMG_6651

 

Galvenais sienot armatūru neaizmirstiet, ka pārlaidums starp divām stiegrām jātaisa vismaz 30-40cm garumā. Tāpat, lai nebūtu jāčakarējas ar izlocītiem stūra elementiem ir iespējams sasiet uz zemes taisnās armatūras kasetes un stūros ielaist iekšā “stūra elementu” 50x50cm, ar kuru tad sasien kopā abas kasetes.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Monolītā josla FIBO plus mūrim

 1. a saka:

  Betona daudzuma arguments ir nosacīts – ja reiz tik liels tas betona daudzums konstruktīvi nav nepieciešams, monolīto var ieliet plānāku vai šaurāku, vislabāk – ieliekot veidnī kautkāda nebūt biezuma putuplastu, kas arī uzlabos sienas siltumpretestību – piemēram uz 250 sienas uzmontējam veidni, iekšā pie ārējās malas 50mm puķiks – betons par 1/5 mazāk, bet joslas siltumpretestība labāka nekā U blokam.

  Bāzt caurumus ciet ar putuplasta gabaliem būtu pārāk liels čakars, lai nodrošinātos pret ūdens aizplūšanu, labāk aizpūst ar putām – vajadzīgas viņas tur tikai uz betonēšanas brīdi, līdz ar to kas notiek ar tām putām pēc tam ir pofig.

  Patīk

  • Ernests saka:

   par betonu – tipisks piemērs, mājai 10x15metri ar vienu nesošo sienu gareniski. mūrlatas sanāk 65 metri. ar Ubloku betona tilpums 0.9m3 ar betona mūrlatu ar visu 50mm siltinājumu no ārpuses sanāk 2.6m3 betona.
   iejaukt 0.9m3 betona ar parasto 150litru betonmaisītāju nav problēmas. ņemam SAKRET BE 40kg maisus, kopā vajadzēs 45maisus. Izmaksas ~ 150eur
   atvest transportbetonu 2,7m3 sanāk pasūtīt 3-3,5 m3 (jo ap 0.2m3 no sūkņa nevar dabūt ārā) sanāk betons 200eur + transports 40eur + sūknis 60-100eur. dārgāk par 150-200eur

   pēc maniem aptuveniem aprēķiniem transportbetons kļūst izdevīgāks par gatavo betonu maisos pie betonējamā apjoma virs 2m3

   Patīk

 2. a saka:

  Jā, tikai U bloki arī kautko maksā: 1.7*4*65=442. Un ja reiz konstruktīvi tev pietiek ar 0.9/65~=0.014 m2 šķērsgriezuma joslu, tad liec veidnī 100mm puķiku betonē 150×100. Un varbūt vispār tev būs arī kādi citi nelieli betonēšanas darbi, kas atsvērs grants (kautvai sijātas/skalotas) kravas iegādi un betona jaukšanu uz vietas?

  Es neaģitēju pret U blokiem – pats esmu tādus izmantojis, un tieši tāpēc, lai viss ātrāk ietu uz priekšu, tikai gribu vērst uzmanību uz to, ka to itkā acīmredzmo plusu nav nemaz tik daudz.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Toties nav veidņu, veidņošanas darbu, ietaupās 3-4 dienas 🙂

   Būvniecībā ir viena likumsakarība – ja būvē algots darbaspēks tad vainu būvējot samaksāsi vairāk par materiāliem/mehāniskiem vai darba algu, bet galā cipars būs tas pats.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.