Attālums starp logu augšmalu un griestiem

Atklājot projektā kārtējo problēmu esmu saskāries ar nepieciešamību mainīt sienu augstumu, kā rezultātā jādomā kādā veidā labāk atrisināt augstuma izmaiņas – vainu paaugstināt visas logu ailes par vienu rindu, vai piemūrēt vienu papildus rindu tieši zem monolītās joslas. bet nu visu pēc kārtas.

Projektu beigās akceptēju steigā, jo vairs nebija gribēšanas un spēka kašķēties, rezultātā mans uzstādījums griestu augstums 2,80 metri ir realizēts kā augstums starp putuplastu zem ESTRICH grīdas un griestu apdari, kas caur 20mm dēļu kārtu piestiprināta pie koka kopnēm. Kā saprotat, tad dzīvē, tas nozīmēs – mīnus 8 centimetri (ESTRICH grīda+segums) un mīnus 5 centimetri (collīgais dēlis+ griestu karkass uz iekarēm), kā rezultātā griesti būs ~ 2.72m. Tā kā šobrīd tiek dzīvots dzīvoklī ar griestu augstumu 2.93m tad šāda ideja nu galīgi neiepriecina.

telpas_augstums

Tādējādi ir radusies nepieciešamība pēc papildus bloku rindas lai griesti sanāktu ~ 2.92m. Bet te arī rodas galvenais jautājums – kurā vietā šo bloku rindu piemūrēt – zem mūrlatas (A) vai logu ailēs (B)? vienā gadījumā sanāks logu augstumus palienāt par 20cm, bet otrā gadījumā attālumu starp loga augšamlu un pārsegumu paaugstināt no 40cm līdz 60cm.

Cik mērīju pie sevis un skatījos apkārtnē, tad attālums no logiem līdz griestiem parasti ir 40cm un mazāks, tādējādi neradot tumšās zonas virs galvas un radot gaišās telpas sajūtu, tāpēc no loģikas viedokļa B variants būtu labāks, jo paliek tie paši nedaudz zem 40cm līdz griestiem. Protams uzreiz ir aizķeršanās ar ieejas durvīm, iepriekš tās bija ieplānotas 2.30m augstumā un tādējādi bija vienā līmenī ar logu augšmalu,  tagad tā kā durvis netaisīs 2.50 augstumā, nāksies visdrīzāk tās mazināt līdz standarta 2.10 metriem. Arī logu proporcijas mainās, tai skaitā lielajam terases bīdāmajam logam, kas tagad būs jātaisa nevis 2.30X3.15m bet gan 2.50×3.15m liels (labi ka vismaz furnitūrai der augstums līdz 2.67m).

Nu jautājumi lasītājiem:

 1. kāds ir jums griestu augstums un attālums starp loga ailes augšmalu un griestiem
 2. kāds ir ieejas durvju ailes augstums.
 3. kuru variantu izvēlētos un kāpēc?

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

8 Responses to Attālums starp logu augšmalu un griestiem

 1. Vesels. Man pirms stava ir 60cm virs loga lidz melnajiem griestiem. Augshaa kaa jau mansardaa 20 – 40cm.
  Ieejas durvis 2.4m. IMO ieejas durvim jabut augstam, jo tas ir ka neka majas portals 🙂
  P.s. ari es mainiju logu augstumus, bet tas jadara uz vietas pec sajutam

  Patīk

 2. Alise saka:

  1. Baltie griesti 2.70 – 2.85 – atkarībā no ventilācijas esamības istabā. Melnie griesti bija 2.92 – atceros, ka tādu reģipsi bieži griezām. 🙂 No loga augšas līdz griestiem ir aptuveni 25 cm. Viss pēc projekta.
  2. Šķiet, ka standarta 2.10. Durvis stiklotas, un virs durvīm ir vēl ap 30 cm neverams logs. Tātad, kopā ieeja izskatās kā 1.50 x 2.40 (durvis ir no 2 vērtnēm – plato un šauro)
  3. Nezinu. 🙂

  Patīk

 3. Guncha saka:

  Man mājai ir jumta logi un līdz ar to 10 gadu pieredze cīņai ar siltumu vasarā un aukstumu ziemā, tāpēc B variantu noteikti neizvēlētos. Minētie logi mani ir noveduši pie pārdomām:
  – kāpēc telpā ir nepieciešams liels daudzums dabiskās gaismas, ja vasarā es to uzņemu parkā, bet ziemā mājās no darba nāku, kad jau ir tumšs. Abos gadalaikos mājās noteikti neatrodos tikai tāpēc, lai “uzņemtu” dabīgo apgaismojumu.
  – elektrības daudzums, ko patērēju ieslēdzot LED nav salīdzināms ar apkures un dzesēšanas izmaksām.

  Publicējis 1 person

  • Ernests saka:

   arī pašam ir jumta logi un pa lielam krenķis ir vismaz 10 deinas gadā, kad pie lieliem mīnusiem no iekšpuses uz stikliem rodas ledus, bet pēc tam tas izkūst un tek lejā. Vasarā ir cepetis, bet nezinu vai tas ir no logiem jumtā vai vienkārši dienvidu puse+lielie logi+skārda mansarda jumts ar tikai 200mm siltinājumu

   Patīk

   • Guncha saka:

    Man jumtam ir 400 mm vates, bet jumta logi JAU otro gadu izbauda finiera loksni, kas pārklāta ar foliju un novietota starp stiklu un aizvērto žalūziju. Šis paņēmiens ļauj samazināt vasarā telpas t par 2 grādiem (pieļauju, ka ziemā kko ieekanomē) Cauri šķirbām ko neaizklāj finieris + žalūzijas reizēm ielaužas kāds gaismas stariņš, kas rada patīkamu krēslas noskaņu siltajās vasaras dienās. Roka neceļas dēļ nepietiekamās gaismas izņemt finiera loksni, bet ja arī uznāk vājuma brīži, tad atduras pret loga rāmi, kas saulē ir sakarsis līdz kādiem +30 +35 grādiem. Risinājums apgaismojumam = LED

    Patīk

 4. Kaspars saka:

  Būs komentārs ar gada nobīdi :), bet vairāk par jumta logiem. Var daļēji piekrist Guncham par to gaismu, bet … tomēr, kad esi mājās, tad patīkamāka ir tā saucamā dabiskā gaisma (cik nu ir).
  Man ir trīs telpas dienvidu pusē ar jumta logiem. Divās ir pa diviem logiem, vienā četri. Ir, protams, nedaudz vēsāk ziemā un karstāk vasarā, bet ne daudz, jo, piemēram vasarā ļoti labi darbojas saules aizsargsiets un arī atstarojošās žalūzijas (Velux oriģinālās).
  Vienīgās problēmas ir bijušas sniegainajās ziemās, kad slinkums bijis notīrīt sniegu. Tad tiem logiem, kas izmantoti vēdināšanai (ar pavēršanu) apakšā uz jumta uzsalst riktīgs ledus klucis, kas kādā brīdī vairs neļauj notecēt citā brīdī kūstošajam sniega ūdenim. Tas tad, protams, sāk tecēt iekšā. Visādi citādi neko sliktu par jumta logiem nevaru teikt.

  Patīk

 5. tas kas uz jumta saka:

  Kā beigās tu izdarīji ar to griestu augstumu? Es ar ieskatījos projektā, 2.8 m man ir no pamatu augstuma.
  Kur pieliki klāt vienu rindu? Zem logiem vai virs logiem zem monolītās joslas?

  Patīk

  • Ernests saka:

   ieliku vienu rindu logos – man sanāk virs loga 2bloki (40cm) līdz pārsegumam. Pēc reģipsā uzlikšanas no loga augšas līdz griestiem ~ 30cm
   no grīdas zemie logi 37cm (tā kā platās palodzes tad ērti piesēst vai ko nolikt), normālie 75cm – kāreiz tikpat augstu cik skolēna galds.

   Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.