Darbi iet pēc plāna, mūrnieki tikuši pāri pusei stāva augstuma

Par spīti ikdienas periodiskajiem lietiem un vienkārši “fantastiskajai” leišu bloku piegādei (pirmdien nokavēja 6 stundas noraujot jebkādus mūrēšanas darbus, bet piektdienas vietā atveda ceturtdien pēcpusdienā, kā rezultātā nācās steidzami meklēt traktoru izkraušanai), viss notiek pēc plāna un ir pat neliela laika rezerve.

Mūrnieki kā bija sarunāts ieradās pirmdien un lai arī pirmā diena bija bez mūrēšanas darbiem, pa atlikušajām 4 dienām mājas sienas ir tikušas līdz 9 rindai no 14+1 Ublokiem. Par kaunu man pašam, ir pirmās izmaiņas projektā – pārtaisīju 60cm platos logus par 80cm platiem, kā arī daļai logu augstumu palielināju no 60 uz 80cm – kā saka vieglāk ir aizmūrēt nekā izlauzt ārā caurumu. Tagad domāju pielikt vēl vienu rindu mūrim, jo arhitekte telpu augstumu 2,80m iezīmēja nevis no grīdas seguma, bet gan putuplasta zem estrich grīdas un iedomājoties ka reģipsis tiek skrūvēts pa taisno pie koka kopnēm, rezultātā ja negribu griestus 2.65m, tad ir jāliek vēl viena bloku rinda, kas nozīmē atkal doties pie konstruktora lai vienotos par logu pārseguma mezgliem lai nav jālej monolīts 3 bloku augstumā.

IMG_6068

IMG_6253

Ar mūrnieku (brigāde trīs veči) darbu esmu apmierināts – ir gan kvalitatīvs mūris, gan tīrība objektā. Tiesa gan cik sapratu no viņiem pašiem, tad FIBO PLUS ir par kārtu labāks gan ģeometrijas, gan darba ziņā salīdzinot ar to pašu KOLLE nemaz nerunājot par šķībo BBR. Biju patīkami pārsteigts, kad mūrnieks teica: “Vakar internetā atvēru Fibo plus bloku likšanas dokumentāciju un tur bija rakstīts – bloku griezt ne mazāk par 10cm”, tas vairs nav nekāds – “Es tā mūrēju 15 gadus un nekas vēl nav sabrucis”. Šodien bija diskusija par to vai pārsedzes taisam no gatavajām keramzītbetona pārsedzēm vai lejam uz vietas izmantojot par veidņiem UBlokus. Beigās vienojāmies ka tā kā daudz logu ar aili 1.8metri, tad pārsedzes būs gatavās, pie viena gan ātrāk, gan man nav ne jāorganizē betona piegāde vai izejvielu (grants, škemba, cements) piegāde uz būvlaukumu. Tagad man ir palete FIBO U-bloks 250mm uz pārdošanu 🙂

IMG_6089

Paralēli mūrnieku darbiem šodien kārtējo reizi pārraku zemes gabalu. Šoreiz lai ieraktu gaisa siltummaini, kanalizāciju, ūdensvadu un ntās gofras priekš kabeļiem. Pa dienu tikām tik tālu ka ir ierakta caurule priekš gaisa pievadīšanas rekuperatoram caur zemi – kopā ierakti 60 metri caurules divās paralēlās līnijās. Tāpat ierakta trešdaļa kanalizācijas trubas, pirmdien liek aku un atzaru uz pirti, kā arī izvadu līdz ielai – tālāk gaidu uz kaimiņa solīto centralizēto kanalizāciju. Tā kā no mājas līdz ielai 30 metri tad lai nebūtu problēmu ar aizsērēšanu kanalizācijai lieku D160 cauruli.

IMG_6079

Starp citu Ādažos ir prasība ūdensvada skaitītājus likt ne tālāk kā 5 metru attālumā no žoga izolētajās ūdens skaitītāju akās. Tā kā tepat Ādažos ir SIA ROTONS kas tās ražo, tad nebija 2 domu no kurienes šo aku iegādāties, kā nekā maksimāli jāatbalsta vietējie. Ūdeni pagaidām atstāja uz pagaidu pieslēguma, jo mājā ir ielaista tika ūdens caurule un nav nekādas armatūras, līdz pirmajiem saliem jāpacenšas un šis jautājums jāsakārto.

IMG_6032

P.S. Lielumlielais pluss – zem pirts dūņu 2 metru dziļumā nav bet ir tīra upes smilts, tādējādi konstruktors ar savu grunts nomaiņu var atpūsties – būs zem pirts vainu plātne vai seklie pamati un viss – pat ja kautkas šķiebsies koka karkasa pirtij no tā nekas traks nenotiks. Šis apstāklis rosina apdomāt, varbūt sākt šogad arī pirts/saimniecības ēkas/auto nojumes karkasa būvniecību, jo tāpat ja nesāks tagad tad diez vai kad ies māja uz beigām būs lieka nauda lai to piestartētu, bet tā karkass būs un nekas neatliks kā lēnām to čubināt arī no iekšpuses.

 

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

9 Responses to Darbi iet pēc plāna, mūrnieki tikuši pāri pusei stāva augstuma

 1. Paspēsi līdz rudenīgajām lietavām un ziemai tikt zem jumta?

  Patīk

 2. xxx2 saka:

  “tad ir jāliek vēl viena bloku rinda, kas nozīmē atkal doties pie konstruktora lai vienotos par logu pārseguma mezgliem lai nav jālej monolīts 3 bloku augstumā.”

  Kas tev tie par mūrniekiem kas nezina kā logu pārsedzes uztaisīt? Nu ja viņi nezina, tad keramzīta bloku ražotāju lapā būs derīgi risinājumi atrodami. Šeit nu galīgi nav jēgas tērēt naudu būvkonstruktoram.

  Patīk

 3. Ernests saka:

  Pie vienmērīgās slodzes 22kN/m uz mūrlatas metru ir tomēr būtiski vai tiek:
  a. lieta betona pārsedze kopā ar mūrlatu tādējādi veidojot 40x25cm betona siju
  b. likta keramzīta pārsedze un pa virsu lieta monolītā josla no Ublokiem
  c. likta keramzīta pārsedze un pa virsu lieta monolītā josla no betona
  c. lieta pārsedze no Ublokiem un pa virsu monolītā josla no Ublokiem

  4 varianti, 4 dažādas nestspējas un izmaksas. Izrunājot ar konstruktoru šo mezglu un pie viena uz vietas veicot aprēķinu izmantojot datorizētu programmu visu šo risinājumu nestspējai ir iespējams izvēlēties optimālāko risinājumu. Es labāk samaksāju savus 30-40EUR par konsultāciju būvinženierim, un šaubīgā vietā izvēlos risinājumu, kas balstīts uz aprēķiniem, nekā taisu “pēc pieredzes” un pēc tam brīnos par iznākumu.

  P.S. Keramzītbetona pārsedzei ar garumu 2.4 metri (nestspēja uz VISU pārsedzi ir 22kN), man šāda slodze ir uz 1 metru. Tā kā šeit nav zina vai nezina, te ir jāpielieto aprēķins.

  Patīk

 4. Guncha saka:

  “Pa dienu tikām tik tālu ka ir ierakta caurule priekš gaisa pievadīšanas rekuperatoram caur zemi – kopā ierakti 60 metri caurules divās paralēlās līnijās.”
  No šīs vietas lūdzu sīkāk, Kādas caurules izmantoji ventilācijai, kāpēc divas, cik dziļi ieraki vai caurulēm apkārt apliki putuplastu 🙂 vai citu siltuma izolātoru? 🙂

  Patīk

  • Ernests saka:

   Cauruļu darbības princips ir līdzīgs siltumsūkņa zemes kontūram – zeme 2 metru dziļumā visu gadu ir konstantā temperatūrā vismaz +4 grādi, kā rezultātā gaisam plūstot caur cauruli, tas vainu uzsilst (ziemā) vai atdziest (vasarā). Atbilstoši rekuperatora jaudai tālāk tiek piemeklēts caurules diametrs un garums, lai gaisa apjoms kas ietu caur trubu to darītu pietiekami lēnu lai paspētu apmainīties ar enerģiju gruntī. Priekš tipiskas privātmājas ar patēriņu 300-400m3/h gaisa pietiek ar D160 cauruli ap 60 metri garumā, ja ie lielāks diametrs, tad var likt arī īsāku cauruli, tādējādi samazinot gaisa pretestību.
   Lai nebūtu jārok 50 metru gara tranšeja ir iespējams laist caurules paralēli ar vismaz 1.5 metru atkāpi vienai no otras, tādējādi samazinot gan rakšanas darbus, gan palielinot sistēmas caurplūdes diametru.
   Par siltināšanu – faktiski ierokot trubas 2 metrus zem zemes nekāds siltinājums nav nepieciešams, jo mērķis jau ir savākt/atdot enerģiju gruntij caur trubas sieniņām.
   Par kondensātu un pelējumu – kondensāts trubā veidojas ja gaiss ir siltāks par grunti un cirkulējot caur to atdziest (tātad vasarā). tātad ja gaisa vadu izmanto tikai ziemā (vasarā caur bypass un atveri sienā), tad kondensāta nav un arī potenciāli pelējuma nav. Ja kas, vienmēr trubu iespējams aizpildīt ar ūdeni kam pievienots kāds dezinfekcijas līdzeklis.
   P.S. Starp citu automašīnas kondicionierī arī veidojas pelējums un mēs to elpojam katru dienu bezmaz 2 stundas, tas pats ar ēkām kurās ir kondicionēšanas sistēmas.

   Patīk

   • Guncha saka:

    Konstruējot savu ventilācijas sistēmu biju aizdomājies līdz tam, ka gaisu ziemā var ņemt no 10m attālās siltumnīcas (tilpums 180m3), kur saulainā ziemas dienā ir noteikti siltāk kā ārā un arī naktī iegūst dažus grādus klāt. Bet viss atdūrās pret caurulēm ar antibakteriālo pārklājumu vai neizturīgām skārda caurulēm (ar labu siltumvadītspēju, bet sliktu mehānisko pretestību) vai par procentu daļām kaitīgām plastmasas caurulēm šīs caurules ir biezsienu un loģiski, ka samazinās siltumvadītspēja.

    Jā tavs aprakstītais princips tiek ņemts no siltumsūkņa, ar vienu nelielu niansi. Nekad nemaisa tehnisko ūdeni ar dzeramo.

    Pēc šāda principa domājot var dzeramo ūdeni ar t +5,+8 grādi laist caur siltummaini vasaras sezonā un viss mājas patēriņš (WC, traucene, veļene …) saņem nedzaudz siltāku ūdeni, savukārt ventilācija tiek dzesēta. Tehniski viss ir kārtībā, mēneša patēriņš 10m3 auksta ūdens, ko mierīgi varētu sildīt līdz kādiem + 15 grādiem, bet to neviens nedara, jo siltummainis netiek ražots šiem mērķiem.

    P.S.
    A “… tātad ja gaisa vadu izmanto tikai ziemā…”
    B “….Ja kas, vienmēr trubu iespējams aizpildīt ar ūdeni kam pievienots kāds dezinfekcijas līdzeklis….”
    C “….elpojam katru dienu bezmaz 2 stundas…”
    Pie tā ka ventilācijas iekārta privātmājā ir tikai un vienīgi ekstra. Tā nekad ne pie vieniem aprēķiniem nav ekonomiskāka par dabīgo + loga principa vēdināšanu, Tu sevi apgrūtini un veido klāt papildus rūpes kontrolēt mitrumu (A) ziemas periodā, kopt sistēmu vasarā (B), Tev šodien uzceltais rīt būs jābauda no piektdienas vakara līdz pirmdienas rītam(C) (60 stundas)
    A pēc gadiem 40 varbūt i veselu nedēļu no mājas neiziesi ārā.

    Lai veicas darbos!
    Mājas celtniecības procesā nekad neklausi nevienam padomam.

    Patīk

   • Ernests saka:

    Jau otro reizi lasu par nekad “…neklausi nevienam padomam”, ir bijusi sāpīga pieredze?

    Patīk

 5. Guncha saka:

  Varētu tā teikt, man tā ir ikdiena, atšķirot patiesību no meliem.
  Un vispār, nezinot kopainu ir grūti dot kādus padomus.
  Ikdienā saskaros ar daudzām tehniskām niansēm ko ir pieļāvuši vispirms rasētāji, tad celtnieki un visbeidzot būvuzraugi. Klasika ir ventilācija. 99,99% gadījumu WC stāv gaisa nosūcējs, bet nav pieplūdes. Starp citu LB normatīvi neprasa dzīvojamās ēkās izbūvēt pieplūdi.

  P.S. Varu padalīties ar pieredzi kā telpā, kur gaisa t ir +16 aizsalst ūdens…. gan brīvi stāvošs, gan noizolētā!!! ūdensvadā. Ir redzēta aizsalusi !!! kanalizācijas līnija 2m zem grunts.

  Mans secinājums: atsevišķi ideāli ieteikumi neveidos kopainu, kas perfekti strādās. Visur ir kādas sīkas nianses.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.