Izolēta dūmvada uzstādīšanas risinājuma meklējumos

Pēc projekta ir paredzēta viesistabā kamīnkrāsns ar dūmvadu izejam vertikāli caur jumtu. Iemesls šādam risinājumam iepriekš bija nesošās kolonnas atrašanās stūrī, tādējādi nebija iespējams izveidot dūmeņa izvadu sienā.

Tā kā tagad nesošā kolonna ir pārvietota un ārsienas stūrī nav kolonnu, kuras traucē, tad radās “fiksā” ideja. Kā būtu ja tomēr dūmvadu nelaistu caur istabu griestiem un jumtu, bet gan caur sienu un tad pa fasādi.

dumvads

No šāda risinājuma redzu virkni plusu – nav dūmvada iekštelpā – tādējādi nav jāmēģina izdomāt kā tad iederas vai neiederas telpā, jumtam nav lieka cauruma (riska vietas caurtecēšana), nav jāčakarējas ar apdari pie griestiem

Problēma kas jāatrisina – taisns izvads tajā vietā neder, jo sanāk novirzīties no ass par kādiem 30-40 centimetriem, bet pieslēgumu lenķī arī neizveidosi dēļ tā ka izvadi kamīnkrāsniņām ir perpendikulāŗi cienā.
Tad nu jautājums “par rubli” – vai vispār pēc normatīviem drīkst pieslēgumu skurstenim caur sienu taisīt nevis ar taisnu elementu bet izmantojot 45 vai 90 grādu līkumu? Risinājumu shēmas http://akvilon.eu/lv/produkti/dumvadi/izokompakt—izoletie-dumvadi/ar-nerus-terauda-apvalku/1/IZOSHE/sistemas-shema to itkā neparedz, bet nav skaidrs vai tas tikai tāpēc ka tas ir netipsks risinājums, vai tomēr dēļ tā ka 45 grādu līkums neskaitās bezsavienojumu elements. Ir kādam bijusi saskarme ar ko tādu?

P.S. Izrādās pasaule tomēr ir ļoti maza, šodien pateicoties vienam no bloga lasītājiem tiku pie celtniecības vagoniņa, kas stāvēja dažas ielas tālāk un bija kārtīgi kalpojis iepriekšējam saimniekam 🙂 Vajadzēs būdu pāris vietās pielabot, ievilkt elektrību un tad jau vēl vismaz pāris būvobjektus pārdzīvos.

2014-08-18 18.05.58

Šovakar “karalauks” izskatījās šādi:

IMG_5962

Šis ieraksts tika publicēts Jumts, Projektēšana ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

9 Responses to Izolēta dūmvada uzstādīšanas risinājuma meklējumos

 1. pa cik izmaksaja buda? tur vizmaz iekša tā ja nu vajdzes varesi pats dzivot, vai tomer ir nodi…sta un var tikai celtniekus likt dzivot vai tikai turet instrumentus?

  Patīk

 2. Aigars saka:

  Stūrī iemūrēt līkumu? Nu nez….
  1. Ņem vērā ka tā truba visu laiku kustēsies, jo metālam un betonam ir dažādi izplešanās koeficenti. Tātad riņķī vajadzēs vēl ugunsdrošās vates apvalku.
  2. Ko darīsi ja pēc 25 gadiem tā truba būs izdegusi un gribēsi nomainīt skursteņa čaulu? Kā tu dabūsi no sienas ārā un tad iekšā jaunu līkumu?

  Jumtā tev tik un tā vajadzēs taisīt caurumu, jo jumtam taču ir pārkare. Vai tev paredzēts plakanais jums bez pārkarēm?

  Patīk

 3. a saka:

  Jebkurš līkums dūmvadā ir “slikti”, bet tas jau nekad nav atturējis no tādu veidošanas, kad tas nepieciešams. Padomā – mūrētās ieres (siltuma mūrīši) – vispār vieni vienīgi līkumi un nekas – darbojas, jāparedz tikai iespēja iztīrīt, jo tieši līkumi ir tie, kas visvairāk aug ciet.

  Arguments par skursteni kā vājo vietu jumtā jau nu gan neiztur kritiku – tas taču absolūti ikdienišķs mezgls, ja pat to nevar uztaisīt kā nākas tad jau nafig vispār sākt :).

  Es taisītu skursteni caur jumtu. Ar ārēju būs grūtāk iekurināt, vairāk augs ciet, jo par spīti visai siltināšanai būs aukstāks nekā iekštelpu variants. Vismaz tāda ir viena man zināma pieredze ar ārēju skursteni. Tas gan bija malkas katlam, kas varētu nozīmēt aukstākus dūmus, bet jebkurā gadījumā – iekurināt tev būs par kārtu grūtāk. Ja bažījies par vietu ko aizņem skurstenis – izvēlies kamīnu ar vert. izvadu (skurstenis virs pečkas) – vispār minimāls vietas patēriņš. Kamīnu kurtuvēm visām izvadi ir uz augšu.

  Ja tiešām izvēlies laist caur sienu, es laistu uzreiz no krāsns slīpi, lai šķērso tikai 1 sienu un lai sienā nav līkuma un lai ir tikai viens līkums – uzreiz aiz krāsns – kā jau teica, kā iedomājies to līkumu sienā apmainīt, ja radīsies nepieciešamība?

  Patīk

 4. Ernests saka:

  Man pēc projekta un arī sākotnējās ieceres arī ir kamīnkrāsns ar izvadu uz augšu (skurstenis sēž virsū uz kamīnkrāsns) https://gimenesmaja.files.wordpress.com/2014/08/dumvads_2.png bet tā kā jumts ir ruukki classic, tad tam savienojums ar skursteni tiek taisīts “kautkā” neskaidri – vismaz montāžas instrukcijā nekas par skursteņa pieslēguma vietu nav aprakstīts. Un cik skatos internetā, tad tur pieslēgums tiek veidots šādā veidā http://www.ruukkitak.se/~/media/RuukkiHome/ReferenceImages/Finland/gjfvg255zm5zz4zdptdk5055/Kattokilpailu2JPG kas man neiedveš pārāk lielu pārliecību.
  Tāpēc arī ir doma izlaist skursteni ārā caur sienu un palaist augšā pa fasādi. Pie pārkares vainu atvirzīties nost vai arī izlaist tur caur jumtu, bet jebkurā gadījumā tas jau būs ārpus mājas kontūra un risks ka caurteces gadījumā tecēs uz griestiem tuvu nullei.

  Patīk

 5. xxx2 saka:

  Ja gribi normālu, ilgi kalpojošu skursteni, tad tikai fibo bloku + keramiskā čaula.
  Nerūsējošā tērauda ir izmantojami gāzes katliem, kurinot ar malku viņi ātri izdeg!

  Patīk

  • Ernests saka:

   Man skurstenis nepieciešams kamīnkrāsnij, kas līdzīgi kā liela daļa extru beigās tiks kurināta labi ja pāris reizes mēnesī no rudens līdz pavasarim.
   Vispār ir doma sākumā to nebūvēt bet tikai paredzēt vietu, tāpēc risinājums ar pieslēgumu sienā pat būtu labāks, jo tad var skursteni piemaukt kautkad vēlāk bez lielām problēmām.
   P.S. ISOEKRN man īpaši pat vietas nav.

   Patīk

 6. Ansis saka:

  Diez’ vai projektā Tev skurtenis uzsēdināts “pa taisno” uz kamīnkrāsns. It kā jau
  + vismazākā pretestība dūmgāzu plūsmai
  – BET – tīrīšana tikai caur pašu kamīna kurtuvi, cik tas ir ērti? Stādies priekšā kā nodrošināsi lai sodrēji un pelni nenonāk telpā?

  Fibo dūmvads ar šamota oderi un siltinājumu (vari vēl papildus no ārpuses aplīmēt ar cieto vati) bēniņu daļā) – tas viennozīmīgi labs un ilgmūžīgs risinājums. Tas būs atsevišķi stāvošs. Ja kamīnkrāsnij pieslēgums uz aizmuguri, tad pa iespējami īsāko ceļu uz skursteni. Ja uz augšu, tad vēlams ir vertikāls posms no nerūsējošā tērauda – lai dūmiem kur ieskrieties.

  Ja par dubultsienu ner. tērauda dūmvadiem.
  Pa fasādi būs vai nu ļoti jāatkāpjas, lai apietu jumta pārkari (pamatīgi kronšteini, kā vizuāli izskatīsies? ) vai tik un tā caur jumtu jāgriežas, tikai dzegas zonā. Jebkurā gadījumā, te jāuzmanās ar iespējamo sniega slodzi (vai sniega barjera nodrošinās pietiekamu aizsardzību?)
  Caur jumtu, kā tas apm. sākotnēji paredzēts. Ja pareizā darbnīcā visi pieslēgumi ir izgatavoti, nevis uz vietas lipināts, tad problēmām nevajag būt. Piezvani uz divi9170474 – izstāstīšu, kur vari piebraukt aprunāties ar ļoti pieredzējušiem un ar attieksmi strādājošiem džekiem. Par jumta pieslēgumiem, dūmvadiem utt. 😉

  Un apdomā tīrīšanas lūkas novietojumu – varbūt tomēr no ārā? Tad visa šmuce būs laukā – tomēr labāk pastrādāt aukstumā, nekā sodrējus vākt pa grīdu un sienas/griestus pārkrāsot.

  Patīk

 7. Ernests saka:

  tā, pēc sarunas ar jumtiniekiem, labās auss kasīšana ar kreiso roku atkrīt jeb palieku pie dūmvada caur jumtu. pie viena atkrīt problēma ka jānofinalizējas ar kamīnkrāsns izvēli dēļ tā ka katram modelim izvads sienā citā augstumā.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.