Pamati nosiltināti un aizbērti

Pamati_finish

Visu nedēļu pa vakariem pavadīju būvlaukumā siltinot cokolu ar 100mm FINNFOAM. Līmēju izmantojot PENOSIL FIXFOAM putu līmi. Labākais temps ko sasniedzu bija 6m2 virsmas stundā (piemērīt, nogriezt, ar zāģi saskrāpēt līmējamo virsmu, uzlikt putas un uzlīmēt). Tā kā nopirku garās 2,5m loksnes tad process bija praktiski bezatgriezumu – pāri palika kādas divdesmit 3cm strēmeles un viena pusīte no loksnes.

Otrdien biju paņēmis nomā rokas betna frēzi ar ko apgāju visus pamatus un noslīpēju betona plakni un kantītes, tādējādi klājot ruberoidu un nolokot to lejā nebūs tik liels riks ka uz kates asā betona mala plēsīs ruberoidu.

Trešdien tika atvesti 200m3 rupjas paberamās smilts, ko nākamajā dienā celtnieki pārī ar traktoru veiksmīgi iestrādāja pamatos – bēra un blietēja pa kārtām, tika cauri 10 stundās. Pēc celtniekiem un blietes vēl visu pasākumu nopludināju ar ~ 50m3 ūdens atstājot uz nakti ūdeni. Bija kādas dažas vietas, kur pateicoties ūdenim smilts papildus sagulsnējās, īpaši labi to var redzēt šajā video, kā appludinātā vietā zem smilts un ūdens svara tiek spiests ārā gaiss.

Betonējot pamatus uzreiz tika atstātas vietas priekš kabeļiem, kuras tad aizberot pamatus tika izmantotas un ieliku 4 gofras elektrībai un vājstrāvai kā arī 1 gofru rezervei priekš ūdensvada ( ja nu caurulei kas iet zem pamatiem ir kādas problēmas). Pamati šobrīd ir apbērti no vienas puses augstāk nekā vajag, tas ir darītas ar nodomu, lai pirmdien kad atnāks krava ar FIBO, to varētu ar frontālo ekskavatoru ievest pa tiešo pamatos, tad pie viena arī noplanēs zemes gabalu kā arī sakārtos zemes līmeņus uz robežas ar kaimiņu, par laimi man , kaimiņš arī no savas puses grib celt līmeni un mainīt kopējo žogu, tā kā planēšanas darbi atvieglojas – izņemam žogu, noplanējam teritoriju un  uzliekam atpakaļ jauno žogu.

Rīt,parīt jāuzklāj horizontālā hidroizolācija un jāatved uz būvlaukumu dažus maisus cementa, lai ir no kā uztaisīt mūrjavu pirmajai bloku kārtai. Pirmdien 11os nāk pirmā krava ar FIBO PLUS blokiem un WEBER M100/600 gatavo mūrjavu.

2014-08-11 20.52.582014-08-12 21.13.10IMG_5818  IMG_5945 IMG_5946IMG_5851

P.S. Tikai šovakar atcerējos ka jāizmēra pamatu diogonāles 🙂 Pārmērīju ar 50m garo mērlentu katra kvadrāta diogonāles un atšķirību vainu nav vai tās ir mazākas nekā 1cm. Rītdien plānots darbs ar rotācijas lāzernivelieri, tad zināšu teikt kāda ir vertikālā nobīde starp mājas stūriem.

UPD:1. Nomērīju pamatus ar lāzernivelieri – vertikālā nobīde pamatiem arī zem 1cm. Ņemot vērā pamatu izmērus – 23 metri garākajā dimensijā, tad var teikt ka pamatu ģeometrija ir ideāla.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pamati, Siltināšana ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

11 Responses to Pamati nosiltināti un aizbērti

 1. xxx2 saka:

  Pēc bildēm īsti nevar redzēt, bet esi takš salicis kanalizācijas caurules uz visām vajadzīgajām vietām? Un nav lietoti 90 grādu līkumi, bet gan 2x 45 grādu – kanalizācija mēdz aizsērēt…
  Un kā jau teicu ir strīdīgi vai putiķs šajā stadijā jālīmē… pamati tāpat būs jārok vaļā – apdare cokolam ir vajadzīga. bet putiķs bojājās saules staros un ir mīksts – liela iespēja ka tiks bojāts celtniecības laikā…

  Patīk

 2. Ernests saka:

  Kanalizācijas caurules ir nopirktas (visi līkumi pirkti uz 45 grādiem), bet stāv pagaidām blakus pamatiem. Iemesls tam ir vienkāršs – nav līdz galam vienošanās par vannas istabās sanitārtehnikas izvietojumu, tāpēc izlēmu, ka trubas tiek ieraktas pēc tam. caurumi nesošās sienās ir izveidoti tāpēc problēmu nebūs.
  Varbūt sanāks lieka rakšana, toties ieguvumi ir sekojoši:
  1. traktoram un celtniekiem nebija dīkstāve, kamēr tiek saliktas un salīmeņotas caurules.
  2. aizberot pamatus nebija problēmas ar blietēšanu apkārt caurulēm
  3. kritumu 2mm/m ir daudz vieglāk izveidot jau sablietētās smiltīs, nevis mēģināt paralēli izlikt līmeni un blietēt.

  Patīk

 3. Jurka saka:

  Nevajadzeja zilo putjiku? Kur iireeji formas?

  Patīk

  • Jopcik saka:

   Atvainojos, ka atbildu autora vietā, bet nenoturējos par “zilo putkjiku”. Kas visiem ir ar to putuplasta krāsu, ka vienīgais piemērotais ir “zilais”? Mitrām vietām vajadzīgs ir ekstrudētais putuplasts un krāsa ir absolūti nenozīmīga. Ernesta izmantotais Finnfoam ir zaļš, Dow Styrofoam ir zils, Technonikol vispār rozā un kādam ražotājam noteikti būs arī dzeltens, bet visi ir XPS un vienlīdz derīgi.

   Publicējis 1 person

 4. MrKAA saka:

  Cik FixFoam bundžas aizgāja priekš līmēšanas? Pēc dažām bildēm izskatās ka siltināmais augstums bija 90cm?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Siltinaju visā pamatu sienas augstumā 1metrs. Man bija 2.5m garas finnfoam loksnes – pasutiju caur prof.lv
   Rezultātā siltinajums bija bez atgriezumiem – no 2 loksnēm sanāca 4pilnas siltinajums slejas un viena no divām pusītēm.
   Putu patēriņš pēc balona zemākās robežas kautkas pie 6m2

   Publicējis 1 person

 5. Dzintars saka:

  Kāda doma ir tām vertikālajām armatūrām, kas turpinās virs pamatiem?

  Patīk

  • Ernests saka:

   tajās vietās tālāk tiek betonētas kolonnas, un lai nebūtu tā ka kolonna nav saistīta ar pamatu, no pamatiem izlaiž armatūru, pie kuras “sien” klāt kolonnas armatūru. šādi nodrošinot ka pamati un kolonnas ir viens veselums.

   Patīk

 6. Dzintars saka:

  Sveiks, Ernest! Cik saprotu, tad Tu tās putuplasta XPS loksnes stiprināji bez dībeļiem, t.i. tā līme Penosil ir pietiekami stipra?

  Patīk

  • Ernests saka:

   Jā, sākumā minēju tikai uz putām un bēru ciet. Konkrētā līme ir stipra un pietiek.
   Pirms armesanas man kaimiņš bija kasti dibelu atdevis, tad nu daļā kurā nebija pieberta celtnieki nodibeloja. Bet varēja arī nedarīt, jo pielīmēts sloksnes (ar uzrivetu apakšu) nenoraut nost.

   Patīk

 7. Atpakaļ ziņojums: Pamatu vertikālā hidroizolācija un siltināšana – eko māja

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.