Pamati ielieti

Pamatu nedēļa pagājusi.

Trešdien sākot no 4.30 rītā līka veidņus, ceturtdien tieši pirms lielās lietusgāzes paspēja ieliet pamatu sienas. Pirmās 24 stundas betonam sanāca cietēt pie temperatūras + 25 grādi. Lai neveidotos plaisas un betons spētu uzņemt cietību pamati trīs dienas tika regulāri laistīti, kā arī turēti zem plēves.

Svētdien pēc 72 stundām noņēma veidņus. Atkal kārtīgi nolēju pamatu sienas un pārsedzu ar plēvi.2014-08-03 10.56.31 2014-08-03 10.56.37

Tagad atliek jautājums par vertikālo hidroizolāciju.

Vai smērēt ar bitumena mastiku tikai no ārpuses vai arī iekšpusi. Doma smērēt iekšpusi ir dēļ tā ka zem pamatiem ir izņemti māli un grunts un tagad pavasarī ceļoties gruntsūdenim pirmā vieta kur tas celsies būs tieši zem pamatiem. Pēc vēsturiskiem datiem sliktākajā gadījumā iespējams ka gruntsūdens paceļas līdz pamatu pēdas līmenim.

Tāpat neskaidrība par smērēšanu uz pamatiem – ja smērē no abām pusēm – pēc cik dienām to var darīt, lai betonā esošais mitrums pēc tam “nespiestu” mastiku nost?

UPD: Kamēr tieku galā ar hidroizolācijām mēģinu pēc iespējas vairāk saglabāt mitruma betonam. Sākumā mēģināju ierīkot “automatizēto” laistīšanu izmantojot dārza laistāmos, bet tur rodas problēmas ar nenosegtajām zonām.

Tad nu atgriezos pie vecā varianta -kārtīgas sienu noliešanas pāris stundu garumā un cieša pārklāšana ar plēvi. Lai vējš nenopūš plēvi, tad uz pēdas uzliku armatūras stieni tādējādi piespiežot plēvi gan pie sienas, gan pamatiem.

2014-08-04 20.30.19 2014-08-04 20.30.24

P.S. Atradu arī video kur vienkārši izskaidrots kad vajag un kad nevajag vertikālu hidroizolāciju

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Pamati ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

19 Responses to Pamati ielieti

 1. Cik maksa veidni (es taa sapratu uz izire), kv.m? Un cik makasa betona kubs?

  Patīk

  • xxx2 saka:

   Transportbetona cenas http://www.betons97.lv/lv/produktu-katalogs/precu-betons-un-java/

   Par veidņiem – cenas tā vienkārši internetā nav pieejamas, tajā konstrukcijā dažādi elementi tiek izmantoti, jāskatās uz pamatu plānu un jārēķina. BET! Lēti tie veidņi nav. Lētāk sanāk nopirkt ūdensdrošo saplāksni, dēļus un veidņus taisīt pašiem. Sanāks +/- tas pats kas īrēt gatavos, bet paliks pāri saplāksnis ko var izmantot pēc tam melnajos griestos vai bēniņu grīdai.
   Bet privātmājai vislētākie pamati (nezaudējot kvalitāti) sanāk “mūrējot” no pamatu blokiem.

   Patīk

 2. Ivo saka:

  Par to hidroizolāciju lūdzu sīkāk. Man pašam arī tas ir aktuāli, jo nepieciešams noizolēt pamatus. Ir skaidrs, ka tad, ja izolēšu no ārpuses un kaut vai iekšpuses, gruntsūdeņi tik un tā var parādīties no horizontālā pamata, jo tam man nav izolēts no apakšas. Līdz ar to jautājums ir – kā labāk rīkoties…

  Patīk

 3. a saka:

  Varbūt tev to mastiku vispār nevajag kādu problēmu taisies tā risināt? Pagraba nav, grīda visticamāk betonēta. Gruntsūdens iekļūšanu betonā? To tu ar vert. hidreni nenovērsīsi tāpat (un cik tad tev kapilāri mitrums pacelsies pa pamatu sienu). Pamatus taču no ārpuses siltināsi – ar ko puķiks sliktāks par mastiku kā aizsardzība pret virsūdeņiem?

  Patīk

 4. Ernests saka:

  Šeit http://www.gbi-24.ru/files/Serii/Seriya_2.110-1_vip.1_Lentochnie_fyndamenti_i_steni_podvalov.pdf 14.lpp ir redzams ka manā gadījumā viss kas nepieciešams ir horizontā hidroizolācija un kādi 20cm mastikas no iekšpuses vietā kur pamatu siena saskarsies ar grīdu.
  Savukārt šeit http://www.norm-load.ru/SNiP/Data1/52/52968/index.htm teikts ka vidēji agresīvās vidēs nepieciešama pamatu smērēšana ar bituma mastiku 2 kārtās lai nodrošinātu betona aizsardzību pret vidēji agresīvu vidi.

  Ja būtu smiltiņa kalna galā būtu viens, bet manā gadījumā jādomā…

  Patīk

  • a saka:

   Un kā tu noteici, ka tev ir vidēji agresīva vide? Ne tev kautkādas baisi sargājamas dzelzbetona konstrukcijas (nezinu, pāļi kautkādi), ne kautkādas īpatnas gruntis – visus pamatus aptvers nehigroskopiski neorganiski materiāli – smiltis, pēc paša vārdiem – gruntsūdens max pēdas līmenī, vēljoprojām nesaprotu, kādu problēmu plāno risināt ar vertikālo hidroizolāciju? Pēdas apakšu tāpat nenohermetizēsi un arī nevajag. Klasiskais iemesls kapēc piķoja pamatu ārējās sienas – lai pasargātu pagrabus un betonu no samirkšanas (kas pati par sevi nav nekāda dižā traģēdija) un sasalšanas, tev nav aktuāls – pagraba nav, un no sasalšanas pamatu pasargās siltinājums. Tad jau labāk investē drenāžā un horizontālā puķikā ar kritumu pa ēkas perimetru.

   Patīk

   • Ernests saka:

    ģeoloģijas izpētes slēdziens – Grunts ir vāji agresīva pēc sulfātu satura pret normāla blīvuma betonu un tā izstrādājumiem. Grunts korozijas aktivitātes pret tēraudu pakāpe ir vidēja.

    Bet nu laikam būs jāņem vērā jūsu abu ieteikums un jāveic tikai ārsienu siltināšana plus horizontālās hidroizolācijas uzklāšana (lai atdalītu pamatus no grīdas pārlaižot horizontālo hidroizolāciju 20cm uz pamatu iekšpusi).
    Starp citu ārsienām, ja līmē siltinājumu ar bitumena mastiku (piemēram Technonicol 27) sanāk gan pielīmēt siltinājumu gan uzklāt hidroizolācijas kārtu. Izmaksu ziņā šāds variants salīdzinot ar līmējošām putām (Ceresit CT 84) būs par kādiem 30-40 eur dārgāk.

    Patīk

 5. Šitādā karstumā tev ar laistāmo ik pa pāris stundām būtu jāuzlej kādas nedēļas garumā un vēl. Un kā tu pierunāji strādniekus strādāt? 😀

  Subjektīvais viedoklis par mastiku – betons pilnībā sakalst pēc 30 dienām, iespējams, pēc divām nedēļām parasti tur vairs nekas nekur nespiežas ārā, it sevišķi šādos laikapstākļos. Mastiku uztveru kā “slāni”, ko apsmērē virs pamatiem un kas traucē samitrināt māju tālāk. Mitrums sūksies no zemes apakšas uz augšu pa betonu un šķiet bezcerīgi tam traucēt, tāpēc nav jēga smērēt ārpusē un iekšpusē. Ar mastiku aizsargā mitruma nonākšanu nākamajā slānī – mūrī vai kas nu tur nāk virs pamatiem (protams, ka es nezinu Lielo Plānu, bet pieņemu, ka tāds slānis eksistē – fibo, piemēram).

  Patīk

  • Ernests saka:

   Laistu pats – no rīta pirms darba un vakarā pēc darba, tādējādi izbaudu visas priekšrocības ko dod mājas būvniecība 150 metrus no dzīvesvietas.
   Lai cik banāli tas nebūtu – nomas veidņi liek cilvēkiem kustēties – tā kā veidņi ir viņu nomāti, un tāmē fiksēta cena, tad puiši nevar izdomāt ka strādās pēc nedēļas kad paliks vēsāk. Tāpēc arī strādā kuru dienu sākot no 5.30, kuru no 7.00

   Patīk

  • a saka:

   Plika mastika kā horizontālā hidroizolācija ir stipri par maz vai arī tad mastika jāuzklāj nepraktiskā daudzumā un nežēlīgi ilgi jāžāvē. Žanra klasika – ruļļveida materiāls 2 kārtās (ruberoīds), īpašiem hardkoristiem – līmēts pie pamata ar bituma mastiku. Ja grib kautko eksotiskāku, tad pirmā bloku rinda uz īpaši treknas javas pilnā bloka laukumā.

   Patīk

 6. a saka:

  Ruberoīda līmēšanas vienīgā praktiskā jēga manā skatījumā ir tāda, ka tas ruberoīds uz pamata turēsies un mūrnieks viņu nejauši nenogrūdīs nost un virsma stabilāka – bez kūkumiem, respektīvi – tikai mūrniekam darbu atvieglo. Kausēt virsū jau nu ir pārspīlēts – padomā pats, nekur tā hidroizolācija nepaliks, ar mājas svaru būs piespiesta pie pamatiem tā, ka maz neliekas.

  Patīk

 7. m! saka:

  Smērēju ar http://www.polyline.lv/lv/hidroizolacija/hidroplast-uv.html + bituma mastika/ruberoīds 2 slāņos. Gribi taupīt pielimē biezo plēvi pāris kārtās

  Patīk

 8. Ernests saka:

  Izlēmu ka palieku pie analoga risinājumam: http://www.buildart.lv/wp-content/uploads/2011/02/Untitled-61.jpg
  no ārpuses siltinājums FINNFOAM 100mm pielīmēts ar PENOSIL Premium Polystyrol FixFoam.
  Horizontālā hidroizolācija no 2 kārtām ruberoida RPP-300 (bez akmentiņiem) kas pielīmēts ar DEN BIT-P bitumena līmi ruberoidam – ruberoids pārsedz vismaz 70mm siltinājuma un tiek nolocīts uz leju gar iekšpamatiem par 150mm. Lai BIT-P nesaēstu XPS, tad vietās kur ruberoids jālīmē pie putuplasta izmantošu BIT-M.

  Patīk

 9. Dzintars saka:

  Gruntēšana zem BIT-P arī tika veikta vai ne? BIT-R it kā vajagot..

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.