Pārdomas par starpsienām – biezuma izvēle

Pārmērīju projekta iekšsienas un sanāk 36metri sienas jeb 110m2 starpsienu. Pamērīju starpsienas biezumu un pamēģināju iztēloties cik bieza tad siena sanāktu dabā – apmetums no abām pusēm+apdare = 30mm plus jāpieskaita pati mūra siena. Ja to mūrē no 150mm blokiem, tad galā sanāk starpsiena 180mm biezumā, kas rezultējas papildus ar dārgākām durvju kārbām.

Tad nu atcerējos ka keramzītbetona bloki ir 2 stiprības klašu – 3Mpa un 5Mpa, pie tam 5Mpa blokiem dēļ tā ka tie ir blīvāki ir par 4-6 decibeliem labākas skaņas izolēšanas īpašības. Tādējādi izbūvējot starpsienas no 5Mpa blokiem ar biezumu 100mm un apmetumu no abām pusēm tiek iegūta 130mm bieza siena ar tādām pašām skaņas īpašībām kā 180mm starpsienai no 3Mpa bloka.

Savukārt tehniskām telpām izbūvējot starpsienas no 5Mpa 150mm blokiem tiek iegūts pat 51db gaisa trokšņu caurlaidības koeficients, kas ļauj efektīvi slāpēt tehniskās telpas trokšņus plus ir vieta komunikācija iestrādāšanai izkaļot sienā kanālus.

Tā kā visdrīzāk apstāšos pie sekojoša risinājuma starpsienām:

5Mpa keramzīta bloki – 100mm (45db) starpsienas starp istabām un 150mm (51db) starpsienas kas atdala tehniskās telpas un sanmezglus.

Šis ieraksts tika publicēts Būvniecība, Iekšdarbi, Pārdomas, Sienas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Pārdomas par starpsienām – biezuma izvēle

 1. kaamis saka:

  Reģipša starpsienas neesi apsvēris? Viega un ātra montāža + viegi apslēpt visas komunikācijas.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Esmu domājis. Tagad dzīvoklī arī ir reģipša starpsienas. Īpašas starpības manuprāt nav tāpat nestaigā pa telpām dungojot pa sienām.
   Vienīgais kas liek domāt par keramzītbetona ir tas ka taisot no reģipša ir risks ka salaiduma vieta mūris/reģipsis regulāri plaisās. Uzmūrējot un apmetot sienas šādas problēmas nebūs, jo abas sienas būs viendabīgs materiāls.

   Patīk

 2. Tgd saskaros ar rozeshu un santehnikas pievadu iedziljinashanas starpsienas lietu un domaju, ja 150mm ir optimums

  Patīk

 3. Guncha saka:

  Par skaņas izolāciju starpsienām privātmājā? Īsti nesaprotu par ko Tu jautā. Vai Tu esi pazīstams ar tiem cilvēkiem ar kuriem taisies kopā dzīvot? Varbūt vēlies blakus guļamistabai ierīkot kompresora telpu? Ja plāns ir kādu no skaņam nedzirdēt, tad ir jāizolē skaņas avots nevis mājas starpsienas jāceļ pēc skaņas ieraksta studijas prasībām. Ko dos starpsienas izolācija ar bērnistabu, ja sieva pēc tam lūgs atstāt vaļā durvis, lai naktī dzirdētu bērnu?
  Mans ieteikums: visas starpsienas būvē ar materiālu, kas šobrīd Tev sanāk viss lētāk / praktiskāk. Iekārto māju un izolē skaņas avotus, ja tas ir blakusistabas TV, tad sienu nolīmē ar 3mm korķi, kas dos -16dB.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.