Saruna ar konstruktoru pirms darbu uzsākšanas

Iepriekš jau rakstīju, ka gabalam veicu ģeoloģisko izpēti un statisko zondēšanu, kā rezultātā konstruktors nozīmēja grunts nomaiņu, ģeorežģi un škembošanu. Lai kā man arī negribētos, bet nu nācās samierināties ar šo faktu un zem pamatiem tiks mainīta grunts. No izmaksu viedokļa protams šāds pasākums sanāk padārgs, bet tā kā jebkurā gadījumā zemes gabala līmenis jāpaaugstina, tad labāk lai laba grunts ir zem pamatiem nevis apkārt tiem.

Tā kā tulīt sāksies zemes darbi, tad sarunāju atkārtotu vizīti ar konstruktoru un izrunājām atlikušos jautājumus par konstrukcijām, kas radās taisot tāmi un analizējot dārgās izmaksu pozīcijas – tādējādi radot pamatu līdzekļu ietaupījumam izmantojot alternatīvus risinājumus ar mazāku izturības rezervi, bet kas joprojām nodrošina visas konstrukcijas GARANTĒTU izturību.

Faktiski mans paša novērtējums sadarbībai ar konstruktoru ir ar plusa zīmi, jo konsultācijas un pārrunas ar viņu, man izmaksāja daudz lētāk nekā būtu algot kādu citu konstruktoru, kuru tāpat nepazīstu. Arī tehniskos mezglus izrunājot vienu pēc otra ir izdevies radīt ietaupījumu konstrukcijās un to apjomos salīdzinot ar sākotnējiem- armatūras ietaupījums 2 tonnas, atkrīt pabetonējums ~ 8m3 apjomā, stingruma elementu skaits samazinājies par 9 gabaliem, pārsedzes no dzelzbetona nomainītas uz FIBO U-blokiem.

P.S. Starp citu piektdien tiek dots starts būvdarbiem, kā rezultātā blogs pāriet jaunā kvalitātē (cerams 😀 ) – no teorētiskajiem spriedelējumiem pāreju pie praktiskās realizācijas. Attēli, problēmas, risinājumi, soli pa solim vismaz līdz iekšējai apdarei. Cerams būs arī video.

Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.