Sagatavošanās darbi rit pilnā sparā

Šo nedēļu pavadu uz slimības lapas, faktiski var teikt atvaļinājums tik ar dažiem ierobežojumiem uz aktivitātēm un fizisku piepūli. rezultātā atkal nekas liels nav izdarīts, bet tomēr pa mazam solītim viss kustas uz priekšu.

2014-05-16 20.36.04Lai arī sākotnēji dēļ tā ka plānota grunts uzbēršana, biju pret, tomēr piekritu dažu dobju izveidei. Rezultātā dēls šogad audzēs paša stādītus kartupeļus 🙂 Rakšanas metode – standarta sliņķu – ar lāpstu taisām bedrīti, ieberam mēslojumu, pa virsu kartupelis ar asniem uz augšu un ar nākamo bedrīti pierokam ciet.

Atbrauca elektriķis un ievilka sadales kastē elektrības kabeli un pieslēdza galā rozeti. Tagad atlicis nosūtīt Sadales tīkliem aktu par savu tīklu izbūvi un gaidīt 3-10 dienas, kad atbrauks un uzstādīs elektrības skaitītāju.

stat_zondTurpinās “cīņa ar grunti”. Šonedēļ atbrauca speciāla tehnika un veica grunts statisko zondēšanu. Kopumā interesants verķis un tā darbības princips – gruntī tiek spiesta iekšā caurule kurai galā ir konuss ar devējiem un ultraskaņu. Dati reālā laikā tiek nodoti uz datoru. Pēc analoģijas ar medicīnas aprīkojumu varētu laikam salīdzināt ar lielu ultrasonogrāfu 🙂 Cerams pēc šo datu nodošanas projektētājam, epopeja ar pamatiem beidzot izbeigsies un man vēlamā veidā.

Jā un pats galvenais šīs nedēļas darbs – dabā nospraudu un pa perimetru novilku auklu apkārt topošajai mājai un saimniecības ēkai. Pirmie komentāri no radu puses palīdzot nospraust stūrus – “ārprāts, tas taču būs zirgu stallis”. Nedaudz noprecizējām izmērus un beigās nemaz tik traki neizskatās, dažās vietās pat ir sajūta ka varētu plašāk 🙂 Būs pa brīvdienām jāiedzen 2m garus mietiņus, lai parādās kaut nedaudz telpisks apjoms, kā arī ar striķi jānovelkt starpsienas, lai var izstaigāt telpas.

Sāku ļoti novērtēt, ka zemes gabals ir knapi 200 metru attālumā no vietas kur dzīvoju. Ir iespēja operatīvi reaģēt uz atbraukušiem meistariem, nav jārēķina cikos izbraukt lai neiesprūstu sastrēgumā un neliktu kādam gaidīt. Kā arī pats galvenais ar bērnu un sievu jebkurā laikā iespējams aiziet uz dārzu un paplānot vai kādu desiņu uzcept 🙂

Šis ieraksts tika publicēts Viskautkas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Sagatavošanās darbi rit pilnā sparā

 1. Krišs saka:

  Kamēr neieliec mēbeles, viss vienmēr izskatās par šauru.

  Patīk

 2. Ernests saka:

  Zvanīja no Sadales tīkla, esot uzlikuši skaitītāju.

  Patīk

 3. ariko saka:

  Cik tāda “sonogrāfija” izmaksā un kurā firmā pasūtīji?

  Patīk

 4. geo saka:

  Neļaujiet sev ‘karināt makaronus uz ausīm’!
  Tā ultraskaņa ir domāta, lai no konusa uz uztvērēju pārraidītu datus bez kabeļa. Viss. Savukārt dati ir salīdzinoši vienkārši – grunts pretestība konusam un zondes sānu berze, no kā arī tālāk nosaka var aprēķināt grunts nestspējas rādītājus, ja ir zināmi vēl daži gurnts raksturlielumi.

  Ar sonogrāfiju tur nekāds sakars nav – tīri mehānisks tests – sauc par statisko zondēšanu, jeb CPT. Var noteikt grunst slāņu sadalījumu, atkarībā no grunts nestspējas un – korelējot – granulometriksā sastāva. Mēdz būt kopā ar grunts poru spiediena analīzi (CPTu).

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.