Gāzes projekts un izbūve

Kā jau iepriekš rakstīju gabalam ir pievilkta gāze. Tā kā gāze no komforta viedokļa ir viens no visizdevīgākajiem apkures veidiem, tad sāku aktivitātes arī šajā virzienā lai uztaisītu gāzes projektu.

Apzvanot izlases kārtībā vairākus uzņēmumus kas nodarbojas ar projektēšanu tiku pie sekojošiem cenu piedāvājumiem gāzes vada (ārējie tīkli + iekšējie tīkli) projektēšanai – 500EUR, 400EUR un 300EUR. Tas ir ieskaitot visas saskaņošanas.

Viens no projektētājiem nodarbojas arī ar izbūvi un pēc mana lūguma aptuveni piemeta izmaksas cik maksātu izbūvēt – teica ka summa par izbūvi (ārējie, iekšējie tīkli) būšot kautkur starp 2400 un 3500 EUR. Biju iedomājies ka šis pasākums izmaksā lētāk, jo gāzes vada gals jau ir man uz zemes gabala un nav nepieciešams veidot jaunu atzaru no ielas gāzes vada. Faktiski tas nozīmē, ka gāzes vads, gāzes kalts ar skursteni un visām montāžām (neskaitot katlutelpas aprīkojumu, sūkņi kolektori utt.) izmaksās 5000-6000 EUR. Tieši šis ir tas cipars pret kuru nepieciešams veikt izmaksu salīdzinājumu salīdzinot aprīkojuma izmaksas gāzes vs siltumsūkņa gadījumā.

Dīvaini liekas, ka pēc firmas apgalvojuma gāzes pieslēguma izbūves izmaksas pamatā esot atkarīgas no tā cik tālu jāvelk gāzes vads. Ņemot vērā ka šobrīd gāze privātajiem tiek vairumā vilkta izmantojot speciālas PE gāzes caurules, kur cena par 1metru d40mm caurules ir 1,8EUR+PVN un pašu gāzes vadu jāierok 90 cm dziļumā, tad pat rokot ar lāpstu 1 metra pilnās izmaksas nav lielākas par 10 EUR, kas nozīmē 50 metru trase sastāda tikai kāduz 20% no visām izmaksām. Bet nu laikam jau konkurences starp firmām nav tik izteikta, jo tirgus ierobežots ar dažādiem sertifikātiem, tad nu var arī droši “plēst” naudu.

Jautājumi lasītājiem:

 1. Tiem kam ir gāzes apkure un papildus ievilkuši gāzi arī virtuvē. Vai arī tagad slēgtu klāt gāzes plīti ?
 2. Tiem kam ir siltumsūkņi. Cik izmaksāja siltumsūknis, kontūrs un to uzstādīšana ?
Šis ieraksts tika publicēts Apkure, Projektēšana ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Gāzes projekts un izbūve

 1. Alise saka:

  Jā, gāzes ierīkošana sanāk padārgi, tas bija viens no iemesliem (ne vienīgais), kāpēc neizvēlējāmies gāzi mājai. Tagad neizvēlētos gāzes plīti. Šobrīd nevaru vien sagaidīt, kad mājā būs indukcijas plīts (dzīvoklī ir gāzes apkure un plīts). No ērtības viedokļa, protams, gāze ir super ērta.

  Patīk

 2. arty saka:

  Izstāsti prikolu, kāpēc izvēlējies gāzi? Būsim reāli, koks un granulas būs vienmēr, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Granulām cena ir stabila, ko gan nevarētu teikt par krievu gāzi

  Patīk

  • Ernests saka:

   Slinkums darboties par kurinātāju, mājā nav vietas pelniem un putekļainai katlumājai, malka un granulas tāpat ir jāperk un jāgāda. Pa lielam komforta dēļ tiks izvēlēts automātisks risinājums bez pelnu radišanas, tātad vainu gāze vai siltumsūknis.
   Pat to ka gāze ir dārga izmaksās zinu, bet ja ņem un rēķina visas izmaksas kompleksi, tad labi nosiltinātai mājai šīs izmaksas ir pat ļoti salīdzināmas ar citiem apkures veidiem. te bija mans salīdzinājums https://gimenesmaja.wordpress.com/2013/09/28/apkures-risinajuma-izvele/ rakstā ir ielikts links uz excel failu kur viss rēķinās automātiski atkarībā no apkures veidiem un to izmaksām.

   Patīk

 3. Izvēlēts siltumsūknis, bet ir tikai tapšanas stadijā. Atsevišķs saskaņojams projekts nav vajadzīgs, kontūrai pietiek ar pieminēšanu ģenplānā. Nepieciešama teritorija, kur izrullēt kontūru 400-500m garumā ar atstarpi 1m un rēķināties, ka tur nevarēs stādīt lietas ar saknēm dziļāk par metru. Kontūrs tikko izmaksāja ~2,5 eur par metru. Sūkņa cena nav prasīta gadu, bet tagad tirgošanā esot jau citi modeļi, tāpēc – būs citas cenas. Ņemot vērā iepriekšējo gadu cenas, rēķinos līdz 8k eur. Vēl papildus kontūram ir jāmaksā par iepildāmo šķidrumu, tas vēl nav dabūts.
  Kādēļ siltumsūknis, ne gāze? Pamatā konkrētās vietas dēļ – gāze būtu jāvelk no 200m attāluma, turklāt saskaņojot ar daudzu zemju īpašniekiem. Kaimiņi tādēļ pārgāja uz citiem apkures veidiem, līdz ar to par pagarinājuma projektēšanu un vilkšanu būtu jāmaksā pilna cena. No ārējiem resursiem sūknis ir atkarīgs no elektrības un atrašanās vietā elektrība, šķietami, nebūs traucēta 99,99%. Ja nu gadījumā būs traucēta, ir iespēja lietot ģeneratoru. Gāzes gadījumā ir divi ārējie resursi un nezinu vai tā vienkārši būs pieslēgt rezerves avotu abiem resursiem.
  No 2 aptaujātajiem gāzes-siltumsūkņu lietotājiem, pozitīvākas atsauksmes tika iegūtas tieši no siltumsūkņu īpašnieka, kas, no piefiksētajiem rēķiniem secināja, ka apkures izmaksas ir 30 santīmi uz kvadrātmetru ziemā (vidējais visos apkures mēnešos) un 5 vasarā. Savukārt gāzes lietotājs sūkstījās, ka gāzes cena viņiem bija kāpusi tā, ka esot bijis izdevīgāk pāriet atpakaļ uz koku dedzināšanu savā vecajā kurināmajā krāsnī.
  Tie, protams, ir mani subjektīvie novērojumi, lēmumi un, ja palasa, daudziem ir pilnīgi pretēja pieredze. Ja gāze ir pie īpašuma, tas, manuprāt, izmaksā lētāk par siltumsūkni.

  Patīk

 4. Tieši lielo ierīkošanas izmaksu dēļ un arī pievads uz zemes gabala neizvēlejos par labu gāzei. nedaudz palielināju projektē katleni un paredzēju GRANDEGU. pēc maniem aprēķiniem (teorētiskiem) uz 200 kvm staprība var būt ap 800-1000 EUR/gadā. kas manuprāt nav maz.

  Protams, ka būs jāpiestaigā uz katlu telpu, bet “nevis slinkojot un pūstot”, kā sacīts, top lieli darbi 🙂

  Patīk

 5. Guncha saka:

  1 Nē neslēgtu.
  2.Siltumsūknis ir alternatīva pamatapkurei. Jebšu uzdod jautājumu sekojoši: Cik gadus Jums bez jebkādām problēmām strādā gāzes apkures katls un cik gadus ir nostrādājis siltumsūknis? Es savā apkures telpā neesmu iegājis nu jau gadus kādus 10

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.