Filozofisks jautājums – iekšējā apdare un tās izmaksas

Jebkurš kas ir būvējis māju vai veicis kapitālo remontu dzīvoklī atzīs, ka iekšējās apdares izmaksas vēl jo vairāk par kvadrātmetru ir ļoti stiepjams jēdziens un kā izteicās viens būvinženieris vairāk balstās uz pasūtītāja vēlmēm nevis materiālu tehniskām īpašībām.

Arī savā vairāku kapitālo remontu pieredzē un paziņu izdarību novērojumos varu ar 100% pārliecību apliecināt iekšējās apdares izmaksas primāri ir atkarīgas no vēlmēm, gaumes un iepriekšējās dzīvesvietas “traumas” nevis no racionāliem apsvērumiem un ierobežo domas lidojumu vienīgi naudas atlikums kas palicis pēc pamata būvdarbu veikšanas. Lai par to pārliecinātos pat nav tālu jāiet – pietiek aiziet līdz tuvākajam celtniecības veikalam vai apdares materiālu salonam, nemaz nerunājot par “showroom-iem” cik nu viņu mums ir, un salīdzināt viena m2 izmaksas kaut vai tām pašām flīzēm. redzēsiet cenu diapazonu no ~4 eur/m2 līdz vairākiem simtiem eur/m2. Protams var teikt, ka vienas ir prastas un neglītas, bet otras ir mozaikflīzes no speciālas dizaina kolekcijas. bet pa lielam paskatoties uz šīs flīzes funkciju – noklāt sienu mitrā telpā – abas tās atbilst un izpilda šo vajadzību ja ne uz 100%, tad uz kādiem 95% ar garantiju.

Kāpēc es rakstu šo itkā vispārzināmu un ikvienam saprotamu tekstu? Jo daudzi no mums uzsākot būvniecību skatās uz procesa izmaksām tikai daļēji un aizmirst ka bez mājas karkasa, komunikācijām un baltās apdares ir arī gala apdares materiāli, un to izmaksas sastāda ievērojamu summu. Tāpēc atgādinu vēlreiz – pirms sākt darbus, jābūt pilnai tāmei uz visiem darbiem, arī iekšdarbiem, lai nesanāk tā ka dēļ neplānotiem papildus izdevumiem pie “mājas karkasa” vai vispār aizmirstās iekšējās apdares nākas gadiem dzīvot mājā kas ir kārtīgi būvēta priekš sevis, bet kurā nepietika naudas oša parketam, kā rezultātā nākas staigāt pa saplākšņa pamatni, vai tās pašas flīzes nācās tomēr pirkt par 4eur/m2 jo noskatītajām vairs nepietika naudas.

P.S. Esat ieplānojuši iebūvētos skapjus un iebūvēto virtuvi, bet vai esat ieplānojuši arī izdevumu tāmē līdzekļus arī šīm pozīcijām? Pie tam neaizmirstiet ka iebūvētai virtuvei nāk komplektā iebūvēta tehnika. Un arī tai jābūt ieplānotai.

Šis ieraksts tika publicēts Pārdomas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Filozofisks jautājums – iekšējā apdare un tās izmaksas

 1. Alise saka:

  Piekrītu. Vienīgi, ja tiek ņemts kredīts, tad banka neakceptēs tādas pozīcijas kā mēbes un tehnika, tās jāplāno no savas naudas.

  Patīk

 2. Aigars saka:

  Nu man pašam būvējoties iekšdarbiem sanāca izdevumi 500Ls/mēnesī. Un tā konstanti apmēram 2.5 gadus, kamēr biju pabeidzis iekšējās komunikācijas, sienu/griestu/grīdas apdari, virtuvi, vannasistabu, skapjus, lampas, utml.
  Ja būvētos vēlreiz tad domāju, ka šī summa būtu līdzīga. Vairāk “nokurināt” es nespēju, jo katra lieta tomēr aizņem daudz laika, gan izpētot iespējamos variantus, gan nopērkot un realizējot. Tas pieņemot, ka šos 2 gadus es vēl strādāju 8h pamatdarbā ofisā.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Tātad 15000Ls tika iztērēti un dzīvot nevarēja vismaz 2 gadus kamēr gāja apdare.
   Ja ir kur dzīvot un ļoti necenšas pārvākties un nebūvējas kredītā, tad iespējams šādi arī var izstiept procesu laikā, bet diez vai tas ir optimālākais.

   Ja teiksi, ka šos 2,5 gadus tur arī dzīvoji, tātad šie 15kLs nav visas izmaksas iekšējai apdarei, tāpat kā diez vai ģimene ar maziem bērniem brīvprātīgi ietu tādā mājā dzīvot.

   Bet nu rezultātā nonākam pie tā paša – pēc tma kad ir uzslieta kaste un itkā ievilktas visas kominikācijas un apdares un palicis tikai ielikt grīdas, noflīzēt un nokrāsot sienas vēl vismaz 100-150Ls/m2 būs jāiztērē.

   Patīk

   • Aigars saka:

    Nu jā, vienmēr jau gribās ātrāk, bet līdzekļu bija tik cik bija. Kā rezultātā darīju visu par 90% pats pa vakariem/brīvdienām. Ja būtu kādu algojis tad izmaksas būtu 2x lielākas.
    No tiem 2.5 gadiem laikam kādu gadu nedzīvoju (pabeidzu visas špaktelēšanas/slīpešanas lietas), pēc tam 1.5 gadus dzīvoju un turpināju jau ar “balto” apdari un iekārtošanu.

    Patīk

 3. Kaspars saka:

  Ernest, vai varētu dabūt +/- reālās izmaksas (tāmi) uz ārsienu siltināšanu/apmešanu un iekšējo apdari (špaktelēšana/krāsošana). Lai apmēram saprastu uz ko var orientēties. 🙂

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.