Saruna ar projektētāju

Kā jau te daži komentāros minēja, tad daudzas neskaidrības atrisina vienkārša saruna ar projektētāju. Tad nu ņemu rokās jauno ģeoloģiju, izdrukāju BK daļas un gāju runāties. Projektētājs ir pieredzējis vīrs tā ap 50mit, uz sienas uzkarinātas bildes no daudziem lielajiem objektiem – Reaton , Ford centrs utt. Kā saka, vīrs ar pieredzi un savu viedokli.

1. Grunts

Izrunājām ka pie jaunās ģeoloģijas nav problēmas būvēties bez grunts nomaiņas. izrādījās ka projektētājs pazīst pirmās “dūņainās” ģeoloģijas taisītāju un manā klātbūtnē sazvanījāmies un izrunājām. ģeologs pastāv uz sava ka darbu darījis godprātīgi un tur tādas problēmas bijušas, tāpēc ir aizdomas ka vainu pirmais urbums būs trāpījis lēcā, vai arī zemes gabals ir ļoti neviendabīgs, kā rezultātā ir risks par viena stūra sēšanos. Risinājums šai problēmai statiskā zondēšana lauka apstākļos, tādējādi ar garantiju pasakot konkrētās vietas slāņu nestspējas. Tagad meklēju kas varētu veikt statisko zondēšanu.

2. Pamati

Projektētājs neparko negrib pāriet no lentveida pamatiem uz siltinātu plātni 🙂 Līdzīgi kā ir ticības, tā arī attiecībā uz pamatiem uzskata ka plātnes ir paredzētas angāriem, bet mājai pamatiem un grīdai jādzīvo savu dzīvi, jo uz pamatu daļu spiež viena slodze, bet uz grīdu pavisam cita un lai neveidojas plaisas sienas-grīdas savienojuma vietā tiem jābūt atsevišķi. Ja grunts būšot tāda kā jaunajā ģeoizpētē, tad teica, ka pamati varot būt bez dubultā armējošā režģa, bet to vēl precizēs kad tikšu galā ar gruntīm.

3. Sienas un kolonnas

Prasīju kāds ir pamatojums ka nesošajās ārsienās ir ievietotas armētas betona kolonnas “SE”? Uz to man projektētājs izvilka krievu laiku grāmatiņu СНиП III1778 Каменные конструкции un parādīja tabulu kurā norādīti brīvstāvošu mūra sienu mūrēšanas pieļaujamie augstumi bez atsaitēm. Identiska tabula ir arī aizvietojošajos SNIP 3.03.01-87 http://www.rosteplo.ru/Npb_files/npb_shablon.php?id=283 7.11 punktā (28 tabula).
Faktiski sanāk ka sienās armējošās betona kolonnas ir ieliktas tikai tāpēc, ka pie vēja 20m/s mūra sienas ar tilpummasu zem 1000kg bez škērsienām drīkst mūrēt tikai līdz 1.6 metru augstumam, tālāk tikai ar papildus pagaidu atbalstiem. Tā kā šie ir darbu izpildes nevis projektēšanas SNIP, tad jautājums zinošākiem – ja konkrētais SNIP pamatā orientēts uz ķieģeli un citiem smagākiem blokiem, un nav spēkā vismaz 20 gadus, tad kuru normatīvo dokumentu šobrīd ir jāizmanto vietā, lai ar pārliecību teiktu, ka šīs kolonnas ir vai nav vajadzīgas? Nu un protams negribētos pieredzēt, šādu lūk situāciju http://www.building.lv/forums/37/160768/dienas-jautajums-vetra-sagruvusi-majas-aeroc-siena

P.S. Šodien atvēru sava projekta melnraksta BK daļas 1.lapu. tur rakstīts – Visi aprēķini izpildīti pamatojoties uz: * EN 1990 ”Konstrukciju projektēšanas pamati”;* EN 1991 ”Iedarbes uz konstrukcijām”;* EN 1992 ”Betona konstrukciju projektēšana”;* EN 1993 ”Tērauda konstrukciju projektēšana”;* EN 1995 ”Koka konstrukciju projektēšana”;* EN 1997 ”Ģeotehniskā projektēšana”. Tas man lika plati uzsmaidīt 🙂

Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Saruna ar projektētāju

 1. AndrisL saka:

  Par pamatiem: Kas Tavā gadījumā ir noteicošais, ja vēlies plāntes veida pamatus, nevis projektētāja projektētos lentveida pamatus? Abi taču funkciju pilda vienādi – novada uz grunti slodzi no mājas svara… Siltumpretestībai arī jābū vienādai.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Man bija doma par siltajām grīdām, kas zviedru plātnes gadījumā izskatījās kā ideāls variants – 3 vienā – pamati, apkure siltās grīdas, un sagatavota virsma seguma ieklāšanai.

   Patīk

 2. Aigars saka:

  Atvaino, bet “armētas betona kolonnas” šitāda izmēra privātmājai izklausās pēc pilnīga projektētāja sviesta.

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.