Pirts – saimniecības ēkas plānojums

2013-12-28 15.59.46

Arhitekte “patēloja Ziemassvētku vecīti” un uz gadu mijām prezentēja kopējo projekta skiču plānu “Dzīvojamai mājai ar garāžu”. Māja no iepriekš apspriestā varianta praktiski neatšķiras, tāpēc pa jaunam to nav vērts publicēt.

Klāt nākusi otrā būve, kas sevī apvieno auto nojumi, saimniecības telpu un pirti. Izvietojums zemes gabala dienvidrietumu stūrī (uz leju dienvidi, pa kreisi kaimiņš ar atkāpi 60cm no žoga). Bonusam no austrumu puses malkas šķūnītis, kas pie viena nodrošina pirts priekšā aizvēju un terases izbūves iespēju.

 Tā kā arhitektei bija pateikts tikai ka nepieciešama auto nojume, saimniecības telpa un pirts, un visām jābūt izvietotam kopā maksimāli pie žoga, tad faktiski dotais risinājums ir arhitektes improvizācija par tēmu, kuru nāksies precizēt pret savām vajadzībām. 

Pirts

Manuprāt pirts “komplekss” pārāk liels (šobrīd 29m2 telpas) un ir samazināms no 6x6mteri uz 6x4metri likvidējot lielo atpūtas telpu to samazinot līdz 2x4metri atpūtas/ģērbšanās telpai. Izskatās ka derētu šī attēla g shēma, kur 3- priekštelpa, 2- mazgājamā zona ar dušu un podu, 1- karsējamā zona ar malkas krāsni, ko kurina no priekštelpas.

Otra neskaidrā lieta ir klozetpods pirtī ziemā – kādā veidā nodrošināt ka ziemā tas neaizsalst, ja pirts tiks kurināta reizi nedēļā? ūdeni no katla nolaižam, dušā ūdensvadu iespējams sildīt ar pašsildošo kabeli, bet klozetpoda bačoku un ūdeni “celī” ko darīt ar tiem? Atsūknēt nevar, nāks smaka. Radiators?

Saimniecības telpa

Šobrīd ieeja saimniecības telpā ir plānota no auto nojumes puses. Itkā jau ērti – ieeja nosegta ar lielu pārkari, ziemā mazāka iespēja ka pie ieejas ir izveidojies sniega sanesums, bet no otras puses rodas problēma piekļūt telpai, ja nojumē atrodas automašīnas, jo faktiski tas nozīmē, ka lai atvērtu durvis un izstumtu zāles pļāvēju auto arī jāpadzen vismaz metru no sienas. Varbūt tomēr ieeju taisīt no austrumu puses, kur šobrīd paredzēts malkas šķūnītis, tādējādi gan nodrošinot ka ieeja nav gar automašīnām, gan ka ieeja ir redzama no mājas, tādējādi mazinot iespēju, ka kāds nelūgts viesis apmeklē to.

Garāžas nojume

Vai ir vērts aili pret kaimiņu daļēji vai pilnībā apdarināt ar retinātu dēļu sienu tādējādi samazinot vējošanu auto nojumē? Nav gadījumā tā ka ziemā dēļ vienas aizšūtas sienas tiek sapūstas sniega kupenas zem nojumes?

Ēkas konstrukcija

Pēc būtības šī būs palīgēka, tāpēc nekādi super energoefektīvi risinājumi nav nepieciešami. Tā kā būve nav uz robežas, tas arī ugunsmūris tā klasiskā nozīmē ar mūra sienu nav obligāts. Ja māja tiks būvēta no 200mm bloks+200mm siltinājums, tad šeit var pilnībā apieties ar 145mm koka karkasu, kas pirts telpā ir siltināts ar vati, savukārt saimniecības telpā to pat sākotnēji nebūtu jāsiltina. Protams pie šāda risinājuma arī pamatiem pietiktu ar stabveida pamatu risinājumu un nebūtu jārok lentveida pamati.

Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana, Saimniecības ēka ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Pirts – saimniecības ēkas plānojums

 1. Renars saka:

  Otra neskaidrā lieta ir klozetpods pirtī ziemā ……. Lauku mājās, kurās pa ziemu pat nēsam vairākas nedēļas, tādās vietās tiek pieliets klāt tosols. pagaidām ir palīdzējis.

  Patīk

 2. Mareks saka:

  Tosols ir labi, bet skarbi pret dabu, īpaši, ja ir lokālā kanalizācija. Es iedomājos, ka būtu podā jāsabāž pelēkās trubu izolācijas “desas”, kādas 2-3, cik nu var sabāst, tā lai iziet arī aiz līkuma uz augšu, tās ir mīkstas un pie ledus spiediena tiks saspiestas un pods paliks dzīvs. Manuprāt līdzīgu principu izmanto āra baseiniem, ieliek speciālu lielu bumbu, kad ūdens sasalst, tas saspiež bumbu nevis lauž baseina malas. Kad vajadzēs lietot podu, būs jāielej karsts ūdens, lai atkūst un desas varēs viegli izņemt un lietot pēc tam atkal. Vēl, protams, var likt elektrisko cilpu. Tagad ir plašs piedāvajums, gan trubās bāžamie apsildes kabeļi, gan no ārpuses lietojamie. Tas ir āktīvais risinājums, kas patērēs elektrību, bet ērtāks- atliek tik izņemt “spirāli” un pods ir gatavs darbam.

  Patīk

 3. Artūrs saka:

  Pievieno ūdenim stipri daudz sāls

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.