Plātņveida pamati un L bloki

10[1]

Izvēloties būvēt plātņu pamatus bieži vien rodas jautājums – kādā veidā tad betonēt plātni un pēc tam nodrošināt plātnes ārmalas siltumizolāciju.

Pēdējo gadu desmitu laikā attīstoties siltumizolācijas materiāliem ir radusies iespēja izmantot putuplastu kā paliekošos veidņus, kas veic gan betona formas funkcijas gan tālāku pamatu siltumizolāciju. Kā tālāka šīs tehnoloģijas attīstību var uzskatīt “zviedru plānti”, kur betonā uzreiz tiek iestrādāta arī apkures sistēma – siltā grīda. Ja meklējat papildus info, tad var sākt no http://www.schwedenplatte.de/ un tad jau turpināt ar atslēgvārdiem Утепленная шведская плита

Kā viens no šīs tehnoloģijas stūrakmeņiem gan tiešā gan pārnestā nozīmē ir L-bloks – rūpnieciski tas ir speciāli izzēģēts bloks no putuplasta (tipiski EPS 200 vai izturīgākas markas), mājas apstākļos parasti veidots izmantojot 2 siltuizolācijas plātnes kas tiek savā starpā salīmētas un papildus drošībai saskrūvētas ar dībeļiem. 

Meklējot Latvijas tirgū šādu produktu diemžēl nākas secināt, ka firmas kas to kādreiz bija mēģinājušas piedāvāt kopā ar būvniecības krīzi ir izbeigušās, Tenax kautko kādreiz ir gribējis darīt, bet no gribēšanas vien pāri palikusi neaktīva saite mājas lapas angļu versijā.

Palūkojoties kaimiņu virzienā var atrast ražotājus gan Lietuvā, Šauļos http://www.plkc.lt/ gan Igaunijā, Pērnavā http://www.termoplokk.eu/  tā kā no pierīgas gan Šauļi, gan Pērnava ir pat tuvāk nekā Liepāja vai Daugavpils, kā arī nepastāv robežu, tad atliek vien noskaidrot izmaksas,salīdzināt tās ar paštaisītajiem un taisīt pašam vai braukt pirkt L-blokus pa tiešo no ražotāja.

Tālāk seko aprēķins projektējamai mājai aplūkojot tikai pašus L-blokus. Lietuvā cena ir 53liti/metrs, igaunijā 52EUR+PVN/3 metri , latvijā plātnes kā nu kurā internetveikalā.

metri 72
Lietuva (EPS 200) Igaunija DOW 300 FINNFOAM FL300
iepak (m) 2 3 3.16 4.97
cena gab  Ls     21.84  Ls        43.68  Ls     25.81  Ls       34.05
skaits 36 24 23 15
kopā 786.096 1048.32 593.63 510.75
dībelis 16 16
putas 25 25
kopā (Ls) 786.10 1 048.32 634.63 551.75

Protams kā jau to varēja iedomāties, tad gatavie L-bloki visai mājai  ir dārgāki par paštaisītajiem par kādiem 150-220Ls. Kā arī izmaksās nav ietverts transports, bet tas ir jāizvērtē, jo visdrīzāk braucot uz Lietuvu gan jau ka pie viena tiktu atvesti arī citi būvmateriāli kas Lietuvā ir lētāki.

Tāpat jāņem vērā, ka ja izvēlas taisīt Lblokus pats, tad jāpieskaita laiks (tādam apjomam kādas 2-3 dienas), kas tiks pavadītas taisot blokus, plus vienmēr paliek jautājums par paštaisīto bloku kvalitāti. Ja pasūta lai taisa celtnieks, tad vispār – visa ekonomija vējā jo celtnieks par šādu nestandartu gribēs attiecīgu samaksu.

Tā kā rēķiniet un domājiet paši, bet kā izskatās ir vismaz iespēja tikt pie rūpnieciski veidotiem L-blokiem ir arī pie mums.

Šis ieraksts tika publicēts Pamati ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Plātņveida pamati un L bloki

 1. Mārtiņš saka:

  Kādēļ beigās neizvēlējies plātņu pamatus? Plānoju celt māju un plātņu pamati izskatās kā laba alternatīva lentveida pamatiem, it īpaši ja ir švaka grunts.

  Patīk

  • Ernests saka:

   Galvenie iemesli – konstruktors nepiekrita mainīt no lentas uz plātni, bet mainīt arhitekta nolīgto konstruktoru uz citu nebija laika
   man reljefs zem mājas bija 70cm kritums, kuru taiso plātni būtu jāuzber, kā rezultātā būtu nevienmērīga sēšanās zem pamatnes – risks uz nevajadzīgām plaisām

   Patīk

   • buvejamkopa saka:

    Caur gūgli uzgāju šo vēsturisko ierakstu, tāpēc uzplēsīšu vecas rētas/pārdomas. 🙂 Nesen skatījos viena krievu būvinženiera(tā viņš vismaz pats sevi dēvē) youtube videoprezentāciju. Viņš apgalvoja ka mūra sienām plātņveida pamati nav piemēroti. Mūra sienas svars laužot kopā pamatu un sienām nav gana liela/stabila atbalsta. Plātne esot piemērota tikai koka karkasam, “SIPiem”, moduļiem u.c.
    Tavs konstruktors toreiz neminēja līdzīgus argumentus? Varbūt pašam ir kāds komentārs par šo?

    Patīk

   • Ernests saka:

    Nepiekritīšu. Pilnigi pietiek platnei vietas kir ir sienas veidot ribas un nekas neluzt. Šis tads vairak diskusiju jautajums, bet visu nosaka aprēķini nevis aizspriedumi.
    P.s. lmt centrala eka 7 stavi ari uz platnes izveidota, tiesa platnes biezums bija ap 50cm

    Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.