Mājas projekts

Lai arī no iepriekšējiem ierakstiem varētu saprast, ka aģitēju par gatavu māju, kaut kā pašam tomēr ir sanācis, ka būs pielāgojumi 🙂 Tātad ņemam standarta projektu par pamatu, ņemam arhitekti ar pieredzi mēģinām tikt līdz risinājumam, kas apmierina visus “balstiesīgos” ģimenes locekļus.

Lai būtu vieglāk tikt pie gala rezultāta, kā arī lai arhitektam nav jānodarbojas ar mūsu domu minēšanu, pirmais mājasdarbs, kurš jāsagatavo ejot pie arhitekta ir dokumentācijas paka:

 • zemes robežu plāns
 • plānošanas un arhitektūras uzdevums
 • tehniskie noteikumi
 • saraksts ar vēlmēm – stāvu skaits, platība, telpas, apkures veids, plānojuma veids, ēkas stils, logi, griestu veids, pamati, izvietojums zemes gabalā, saglabājamie koki

Ja ir kāds projekts kurš “gandrīz” der, tad obligāti paņemiet to līdzi, jo šādi var izlaist vismaz 2-3 iterācijas, ietaupīt laiku un galvenais palielināt varbūtību tikt pie pozitīva iznākuma.

Mūsu vēlmju saraksts sekojošs:

 • Platība – ~150m2, viens stāvs , auto nojume ar noliktavu atsevišķi
 • Telpas – dzīvojamā istaba ar virtuvi 40+m2, vecāku guļamistaba 13m2-15m2 + 2bērnistabas ~11m2 +darbistaba/viesistaba ~10m2, saimniecības telpa + katlutelpa (gāze),  vannas istaba un tolete ar dušu
 • Plānojums – liela dzīvojamā istaba un mazās guļamistabas, virtuve daļēji apvienota ar dzīvojamo istabu (var nodalīt). Dzīvojamā zona nodalīta no guļamās, vecāku istabas no bērnu istabām
 • Svarīgs jautājums – izvietojums gabalā un orientācija pret debespusēm/ceļu
 • Stils – skandināvu , jumts – vienslīpju, divslīpju/kombinētais
 • Logi – logi var būt dažādi arī līdz grīdai vai ar zemo palodzi (40cm)
 • Griesti – dzīvojamā istaba augstie slīpie, pārējās istabas var būt taisnie, augstums vismaz 2.8m
 • Pamati – tā kā grunts vāja, tad jārēķina kas der.
 • Teritorijas – saglabāt daļu lielo koku, pacelt mājas vietu līdz +4,5 līmenim (terasējums?)
Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Mājas projekts

 1. Raivis saka:

  Vēl var uzreiz jau pasūtīt topogrāfisko plānu, jo uz tā pamata arhitekts zīmēs projektu un arī var uzreiz tur uznest āderes, utml. Tas viss atvieglo procesu. (Ja kādam interesē, pats izgatavoju topogrāfijas, termiņš vidēji 3-4 nedēļas ārpus Rīgas.

  Patīk

  • Raivis saka:

   Vēl var uzreiz jau pasūtīt topogrāfisko plānu, jo uz tā pamata arhitekts zīmēs projektu un arī var uzreiz tur uznest āderes, utml. Tas viss atvieglo procesu. (Ja kādam interesē, pats izgatavoju topogrāfijas, termiņš vidēji 3-4 nedēļas ārpus Rīgas.

   Patīk

   • tas kas uz jumta saka:

    Man Jelgavā izdarīja par divām nedēļām. Atrada āderes viens cilvēks, tad topogrāfija tos punktus ielika un projektējot arī ievēroju āderes. Pati topogrāfija no avansa samaksāšanas līdz gatavai topogrāfijai bija 2 nedēļas. Bet tas laikam bija tāpēc, ka to darīju februārī, kad īsti nav ko daudz darīt.

    Patīk

 2. teoretikis saka:

  Jā, āderes … Kādēļ āderes nav minētas būvnormatīvos? Līdz kādam augstumam tās darbojas? Kādēļ nav mērierīces, kas nekļūdīgi tās spētu noteikt (bez zara, vai diegā iekārta akmens), kā arī to raksturlielumus (spēks, “starojuma jauda”)? Kādēļ āderes nav kartētas publiski pieejamajās kartēs, lai nebūtu katram jāsauc rīkstnieks?

  Patīk

 3. mr fx saka:

  Varbūt tādēļ, ka tas ir bullshits? 🙂

  Patīk

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.