Energoefektivitāte

Laikam jau nu visiem ir skaidrs, ka enerģija jebkādā tās izpausmē no gada uz gadu paliek arvien dārgāka un dārgāka. tad nu atliek tikai divi varianti – vainu tērēt mazāk vai maksāt vairāk.

Jaunas mājas gadījumā tas nozīmē vainu uzbūvēt dārgāk bet ar lielāku ēkas siltumnoturību, vai būvēt tāpat un tālāk maksāt par apkuri dārgāk. Protams šī nav 2 mainīgo funkcija, kur var viegli un ātri aprēķināt izdevīgumu un atmaksāšanās periodu, bet jebkurā gadījumā ir jāmaksā.

Lūk piemērs, ja ārsienas nosiltina nevis ar 100mm vati, bet 150mm vati, tad papiluds izdevumi ~160m2 mājai būs 700Ls. Ieguvums no šāda darba būs 1,3MWh siltuma gadā. Ja māju kurina ar elektrību, tad gadā ietaupām 140Ls un papildus siltināšana ir atmaksājusies 5 gados. Savukārt ja kurinam ar malku, tad gadā varam ietaupīt ap 50Ls, kas nozīmē, ka papildus siltinājums atmaksāsies 14 gados.

Lai projektējot mājas visi nesaceltu skaliņu mājas eksistēm LBN002-01 , kas nosaka MINIMĀLĀS ēkas konstrukciju siltumnoturības. šie standarti pieņemti 2001 gadā un faktiski šodienas apstākļiem un ES izvirzītajiem vides mērķiem tie vairs neatbilst. Un lai arī daži materiālu būvnieki deklarē, ka viņu blokus var nesiltināt jo ārsiena atbilst LBN002-01 prasībām, padomājiet vai šīs sienas atbilst jūsu maciņam un iespējai no tā turpmākos 20-30 gadus veikt noteikta apjoma maksājumus par apkuri.

 

Šis ieraksts tika publicēts Projektēšana. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Dalies ar savu viedokli

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.